Jump to content

Promjena vjere


Dukatmlijeko

Preporučene objave

Promjenila bih vjeru i s time mjenjam i ime. Zanima me koji je daljni postupak.

Uz to bih se zeljela odrec oba roditelja i brata, pa dali je to uopce moguce?

 

-otac nije placao alimentaciju i strah me da svi njegovi dugovi sjednu meni na racun, majka je u velikim dugovima i ne kontaktiramo vec 5 godina kao ni s bratom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz to bih se zeljela odrec oba roditelja i brata, pa dali je to uopce moguce?

 

-otac nije placao alimentaciju i strah me da svi njegovi dugovi sjednu meni na racun, majka je u velikim dugovima i ne kontaktiramo vec 5 godina kao ni s bratom

Znaci, ja se njih ne mogu odrec sve dok su zivi?

oko prvog citata se ne morate brinuti....ako ne naslijedite imovinu ili je ne želite ,ne naslijeđujete ni dugove.....

 

više se možete brinuti oko uzdržavanja roditelja...odnosno dok su živi...

 

"....propisuju da je punoljetno dijete dužno uzdržavati roditelja koji nije sposoban za rad, a nema dovoljno sredstava za život niti ih može ostvariti iz svoje imovine. Dijete se može osloboditi dužnosti uzdržavanja roditelja ako roditelj nije njega uzdržavao iz neopravdanih razloga u vrijeme kad je to bila njegova zakonska obveza."

 

u praksi imamo niz primjera da su poremećeni obiteljski odnosi...posvađani,nepričaju,roditelj živio rasipničkim životom,akohol,droga,kocka i tko zna šta....bez ikakve brige o djetetu ,a i o sebi...i onda na kraju netko se treba brinuti o njemu.....država je napravila zakon da brigu sa sebe prebaci na drugoga.....i zato ne dozvoljava odricanje od roditelja...bar ne pravno važeće....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija