Jump to content

Alkohol i oduzimanje vozacke


milovan11

Preporučene objave

Sinoć u 00,20 sam zaustavljen od strane presretača pitali su me jel sam pio šta rekao sam da jesam popio i da ce alkometar pokazati iznad granice dopuštenog rekli su da sačekam u autu,nakon 15min došla je policijska patrola radili su akotest i napuhao sam 1,34 umanjeno 1,24 dobio sam prekršajni nalog oduzimanje vozačke na 12 sati prijedlog oduzimanja vozačke dozvole na (3)mjeseca i kazna u iznosu od 3000kn.u podne u 12,20 sam podigao vozačku i ulozio prigovor na izrečenu kaznu u PP i priložio svu medicinsku dokumentaciju od djeteta nisam kažnjavan unazad 6,7 godina, zanima me dali mi sud može izreći uvijetnu osudu za vozačku? jel imam jako bolesnu kćer koju moram voziti na kontrole u KBC Rebro i u 6mjesecu u klagenfurt na operaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo sam ulozio--Na prekršajni nalog serijski broj:511-02-10-uopn-20/2017. godine zbog izricanja zabrane upravljnja vozilom „B“ kategorije kao prestroge kazne,ulažem PRIGOVORIzrečena mi je novčana kazna u iznosu od 3.000,00 kn (tritisuće kuna) i izrečena mi je zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseci jer sam počinio prekršaj iz članka 199. stavka 7. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (ZSPC-9).Naime, utvrđeno je da sam upravljao vozilom sa 1,24g/kg alkohola u organizmu.Auto to jest vozačka dozvola mi je prijeko potrebna zbog Vožnje malodobne kćeri Xxxx Xxxxx u KBC REBRO ZAGREB ODIJEL OTORINGOLARINGOLOGIJE ZAVOD ZA DIJEČIJU KIRURGIJU zbog bolesti koja je nepredvidljiva i jako opasna po život te ponovnog odlaska u rebpuliku austriju grad KLAGENFURT U KLINIKU KLAGENFURT ODIJEL ZA UHO,GRLO,NOS ZAVOD ZA KIRURGIJU DJECE I MLADIH zbog bolesti malodobne kćeri te daljneg liječenja,kontroliranje bolesti te operacija koja će biti 7.6.2017nikako nemam običaj voziti u alkoholiziranom stanju te molim policjsku upravu bjelovar da moj slučaj prepozna kao slučaj od minimalne opasnosti od ponavljanja djela obuhvaćenog gore navedenim prekršajnim nalogom.Prekršaj ne poričem i priznajem krivicu ali kako u zadnjih 5 (pet) godina nemam istih ili istovrsnih prekršaja molim Policijsku upravu Bjelovar da ukine kaznu zabrane upravljanja vozilom „B“ kategorije u trajanju od 3 (tri) mjeseci kao prestrogu ,te smanjenje novčane kazne, ili da mi se omogući plaćanje u ratama, ako je ikako moguće. u prilogu vam dostavljam medicinsku dokumentaciju i povijest bolesti kao dokaz o bolesti i odlaska u inozemstvo zbog operacije i daljnjeg liječenja malodobne kćeri. S poštovanjem...

uređeno: od Spitfire
Brisanje osobnog imena
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krivo sam napisao nisam ni primjetio valjda ce vidjet da sam pogrijesio u pisanju,nadam se da ce sud uvaziti prigovor jel iskreno nepijem i pazim u prometu i nisam dobio 5,6god kaznu za parking al eto jucer je bila situacija da sam vozio dijete na hitnu jel nije imao tko i u povratku su me zaustavili i objasnio sam im od kuda idem ali nista samo pišu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno se nadam da bude tako,samo problem je sto tek za mjesec i pol dok dobijem poziv za sud tako su mi rekli u mup-u da treba vremena bit ce vec 4mjesec i ak neprođe i uzmu vozacku a moram na hzzo papire rijesavati za lijecenje u inozemstvu pa na rebro i u 6mjesecu za klagenfurt tog me strah al optimističan sam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo ti rješavaj što imaš, a o ovom ćeš brinuti kad i ako dođe.

 

Policija to šalje na sud unutar tjedan-dva, pa još tjedan-dva dok se ne rasporedi nekome u rad, tako da i za manje od mjesec dana možeš nazvati sud, tražiti pisarnicu i provjeriti kod koga je tvoj spis, pa se čuti i sa sutkinjom/sucem da dođeš, objasniš što treba, doneseš dodatne papire ako treba i sl. Nije problem nazvati i pitati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije desetak dana sam napuhao 2,56 g/kg te mi je danas stigao optužni prijedlog sa prijedlogom novcane kazne najmanje 5000 kn i 6 mj zabrane upravljanja B kategorije i poziv za sud za tjedan dana na glavnu raspravu. Pošto mi je vozacka prijeko potrebna za odlazak na posao, svaki dan putujem autom oko 33 km u jednom smjeru a na javni prijevoz se nemogu osloniti jer radim u 4 smjene (od 06-14, 14-22, 22-06h) HŽ to jako slabo pokriva a lokalni autobus prevozi jedino ucenike znaci nikako. Prema toma molio bih vas savjete kako se žaliti na spomenutu situaciju, te da li postoji neka potvrda koju mi može poslodavac napisati da putujem na toj relaciji. Mladi sam vozač i ovo mi je prvi takav prekršaj, prije toga je bio jedino jedan za prekoračenje brzine ( 27 km/h preko, ogranicenje 60 )

 

Nadam se brzim odgovorima te hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne ulažeš nikakav prigovor, ideš direktno na sud. Milovan se malo zabunio, jer je on dobio prekršajni nalog od policije, pa je postupak malo drugačiji.

 

Odeš na sud, budeš normalan, priznaš prekršaj, izraziš kajanje, objasniš situaciju koja je do toga dovela (ne da umanjiš svoju krivnju, nego da daš objektivne okolnosti), navedeš olakotne okolnosti (nemaš ranijih takvih prekršaja), objasniš zašto ti je vozačka potrebna i zamoliš za smanjenjem novčane kazne i ukidanjem mjere. Sve si to možeš napisati na papir kao podsjetnik, neće ti uzeti za zlo ako ćeš čitati.

 

I da, poslodavac ti može izdati neku potvrdu da radiš u smjenama, tako da se vidi da ti je auto stvarno potreban. Za to ne postoji neki propisani obrazac, tako da je dobro kako god da napišu.

 

Kolika ti je plaća, imaš li ženu/djecu, rade li ti roditelji (ili s kim već živiš)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija