Jump to content

Neosvjetljeno vozilo, prometna + alkohol


Pave88

Preporučene objave

Dobar dan svima, pokušat ću biti kratak.

Dogodila mi se prometna nesreća, traktor s prikolicom(ručne izrade, dvoosovinska),bez osvjetljenja(bez instalacija,trokuta,katadioptera), uključio se u promet(izlazak iz dvorišta na glavnu cestu), na tom mjestu u selu nažalost ne rade bandere. Moja brzina između 45-55 km/h. Osvijetljenost traktora upitna. Prilikom mog dolaska nisam imao kamo, nego sam pogodio zadnji lijevi kraj prikolice, koja je bila dijelom na suprotnoj strani kolnika, te sam autom završio ispred traktora(koji se uspio uključit u trak ceste kojim sam ja dolazio). Nažalost ja sam napuhao 1,38(u krvi 1,55). Zapisnik je ne jasno napisan, nigdje se ne vodi točan opis, nego samo mjere nakon očevida i stalno ponavljanje – 'Nepoznati tragovi nepoznatog vozila'. Nigdje nije precizirano koje je vozilo gdje se nalazilo prije i u tijeku udara. Protiv mene će biti podignut optužni prijedlog, dok je vozač traktora zadržan na mjestu očevida kao mogući okrivljenik(tako piše u zapisniku, to mi je malo nejasno). Putnica u traktoru lakše ozlijeđena(sama zatražila snimanje).Ako se vodimo da se smije voziti osoba u prijevoznom sredstvu koliko ima sjedećih mjesta, a to je u traktoru jedno mjesto, ne znam da li ima kakva prava putnica. Nisam do sad kažnjavan. Što očekivati na sudu? Kakva su moja prava što se tiče automobila(imam totalnu štetu, aktivirani zračni, prednji kraj slupan).

Hvala,

Lijepi pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam vozio svojom desnom stranom, on se uključivao meni s lijeve strane. Traktorom je uspio doći u moju traku, no prikolicom ne-dijelom na lijevoj strani. Ja dok sam ga uočio u tom mraku neosvjetljenog,pokušao sam ga izbjeći koliko sam mogao prelaskom na lijevi trak, ali ipak sam ga pogodio u lijevi špic zadnjeg kraja prikolice( koja je znači bila pod kutom radi njegovog izlaska iz dvorišta na cestu). Znači nisam podletio pod prikolicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni, što se tiče prekršajnog postupka, za nesreću je kriv on zbog oduzimanja prednosti, a tvoja krivnja bi eventualno bila ako si prebrzo vozio (što se može utvrditi vještačenjem tragova kočenja i oštećenja na autu i prikolici). Alkohol je odvojen prekršaj i za njega si kriv.

 

Što se tiče osiguranja i naknade štete, osiguravajuće kuće će tu sve izbjeći podijeljenom krivnjom - njegov dio je oduzimanje prednosti, a tvoj je alkohol i eventualno brzina.

 

Koji optužni prijedlog protiv tebe su spominjali? Samo za alkohol ili i za izazivanje nesreće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trag kočenja je vrlo malo i vodi na lijevu stranu kolnika. U zapisniku se ne navodi moja brzina. U kontaktu s odvjetnikom, rekao je prema navedenim mjerama koje pišu u zapisniku, okvirna brzina je 45-55 km/h. Na prikolici je otpala daska zadnja,jedna osovina s kotačima(izletjela cijela) i puknuto rudo. Ja sam ga pogodio desnim dijelom,20 cm od desnog fara,znači manje od polovice auta,no kako je ta prikolica ručne,domaće,"kvalitetne" izrade, s nekim stražnjim željeznim "pojačanjima", meni je dosta velika šteta, s obzirom i to da je novi auto,pa je cijena popravka skuplja.

Sam očevid je trajao 5 sati jer ni policiji nije bilo jasno kako se sve dogodilo, a takav je zapisnik. Da li nebi trebalo u zapisniku pisat točno čiji su tragovi, mjesto udara i ostali točni podaci? Samo je napisano točno da su pronašli moje vozilo tu i tu, traktor tu i tu,ostalo sve nepoznati tragovi nepoznatog vozila.

Članci koji navedeni su za alkohol, te članak da se mora prilagoditi brzina uvjetima na cesti koji se mogu predvidjeti(ne znam da li tu spada i neosvjetljeni traktor koji izlijeće u mraku na cestu iz dvorišta),te članak za izazivanje nesreće s ozlijeđenom osobom(to nisam siguran da li je ispravno,ako je traktor registriran na jednu osobu,odnosno vozača,koji je neozlijeđen?)

Da li on ima veći dio odgovornosti s obzirom na oduzimanje prednosti, neosvjetljenost, velika dvoosovinska prikolica bez registracije i tehničke ispravnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li nebi trebalo u zapisniku pisat točno čiji su tragovi, mjesto udara i ostali točni podaci? Samo je napisano točno da su pronašli moje vozilo tu i tu, traktor tu i tu,ostalo sve nepoznati tragovi nepoznatog vozila.

 

Dobro su napisali, a ako sudu neće biti jasno, naložit će vještačenje.

 

 

Članci koji navedeni su za alkohol, te članak da se mora prilagoditi brzina uvjetima na cesti koji se mogu predvidjeti(ne znam da li tu spada i neosvjetljeni traktor koji izlijeće u mraku na cestu iz dvorišta),te članak za izazivanje nesreće s ozlijeđenom osobom(to nisam siguran da li je ispravno,ako je traktor registriran na jednu osobu,odnosno vozača,koji je neozlijeđen?)

 

Da, tebi su baš sve napisali, ali vjerujem da će i on dobiti svoje. Što se tiče ovog zadnjeg, činjenica je da je osoba bila tamo, tako da su ozljede moguće, a vozač traktora će odvojeno odgovarati za to što ju je vozio, iako je registriran samo za jednog.

 

 

Da li on ima veći dio odgovornosti s obzirom na oduzimanje prednosti, neosvjetljenost, velika dvoosovinska prikolica bez registracije i tehničke ispravnosti?

 

O tome bi odlučio sud, ali sigurno ima neki dio odgovornosti i u tome.

 

Uglavnom, ide optužni prijedlog, pa ćeš na sudu reći sve svoje. A sigurno će ići i protiv njega, s obzirom da je i njegov doprinos neupitan, plus što još ima dodatnih prekršaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija