Jump to content

Kako se rijesiti zloceste žene


Danny James

Preporučene objave

Negdje sam procitao da u obiteljskom nasilju prevladavaju muskarci sa 8o%. Za svaku osudu. Ali što je sa onih 20%??

Dakle. Živim sa zlocestom( iskompleksiranom) partnericom u zajednickom kucanstvu. Imamo predivnu curicu. Kucu sam ja izgradio i prije nego sam ju upoznao. Da ne pisem zasto. Jer je tuzno.

No zelim da ona, partnerica( nevijencani), izadje iz moje kuce. Ona to odbija. Ponudio sam joj naravno nekoliko rijesenja. Da joj unajmim stan i placam. Kupim garsonjeru. Ili da se preseli kod svoje mame gdje je svo ovo vrijeme i prijavljena. Dakle nije prijavljena na mojoj( nasoj) kucnoj adresi. Zivimo u mojoj kuci 6 god. Zaposlena je.. u mojoj firmi.

Odbija otic. A kako sto sam i napisao. Spadam u onih 20% . Molim pomoc

Savijet. Bilo sta. Ok. Otici cu kod odvjetnika. Ako to ima smisla. Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Negdje sam procitao da u obiteljskom nasilju prevladavaju muskarci sa 8o%. Za svaku osudu. Ali što je sa onih 20%??

 

Te brojke su daleko od istine.

Obiteljsko nasilje je najčešće obostrano, a u zadnjih četvrt stoljeća nasilje koje čine žene je u značajnom porastu.

Savjetujem da si pročitate ovo:

Mit i istina o obiteljskom nasilju | Felix Simon - Academia.edu

 

 

 

Dakle. Živim sa zlocestom( iskompleksiranom) partnericom u zajednickom kucanstvu. Imamo predivnu curicu. Kucu sam ja izgradio i prije nego sam ju upoznao. Da ne pisem zasto. Jer je tuzno.

No zelim da ona, partnerica( nevijencani), izadje iz moje kuce. Ona to odbija. Ponudio sam joj naravno nekoliko rijesenja. Da joj unajmim stan i placam. Kupim garsonjeru. Ili da se preseli kod svoje mame gdje je svo ovo vrijeme i prijavljena. Dakle nije prijavljena na mojoj( nasoj) kucnoj adresi. Zivimo u mojoj kuci 6 god. Zaposlena je.. u mojoj firmi.

Odbija otic. A kako sto sam i napisao. Spadam u onih 20% . Molim pomoc

Savijet. Bilo sta.

 

Umjesto da vam naširoko djelim savjete, za početak si pročitajte ovdje što možete očekivati:

https://www.academia.edu/15374090/Diskriminacija_o%C4%8Deva_u_postupku_razvoda

 

Obzirom da je ova vaša partnerica po vašim riječima sklona inaćenju i iskorištavanju situacije, posve je izvjesno da će biti među onim primjerima koji su opisani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

Mnogo korisnih info. Ali djete trenutno nije tema.

Najvijerovatnije sam bio nejasan.

Na koji nacin da je prislim ( partnericu) da napusti moju kucu? Dali ona uopce ima pravo boraviti u mojoj kuci s obzirom da je prijavljena u kuci svoje majke.

Ukratko, ne znam sta da radim. Probao sam na sve nacine da dogovorno i u miru ode. Odbija. Da nema dijeteta koji sve to slusa, bilo bi drugacije. Odnosno. Da ona nema gdje otici. Ja bih joj odavno sve ostavio i sam napustio svoj dom.

O detaljima konflikta nema smisla pisati.

Dali se mogu obratiti policiji?

Socijalnoj radnici( mada mi to nema smisla)

Oddvjetniku?

Ili citat romane o vanbracnoj zajednici i bracnoj stecevini.

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

Mnogo korisnih info. Ali djete trenutno nije tema.

Najvijerovatnije sam bio nejasan.

Onda ću ja pokušati biti jasniji.

U vašoj situaciji, dajem vam 99% šanse da će sve postati tema.

Vaše "nasilje prema partnerici i djetetu".

Vaše "pedofilske sklonosti".

Prvo ćete biti privedeni na policiju po prijavi za obiteljsko nasilje. Drugi puta vjerojatno zbog pedofilije.

Zato još jednom pažljivo pročitajte ovo što sam vam linkao. Pažljivo. I zamislite sebe u ulozi nekog od tih očeva. Što će se dogoditi s vašom tvrtkom kad dobijete mjesec dana pritvora zbog prijave za pedofiliju?

 

 

Na koji nacin da je prislim ( partnericu) da napusti moju kucu? Dali ona uopce ima pravo boraviti u mojoj kuci s obzirom da je prijavljena u kuci svoje majke.

Ukratko, ne znam sta da radim. Probao sam na sve nacine da dogovorno i u miru ode. Odbija.

 

Ponudili ste sve razumne opcije.

Nisu upalile.

To bi vam trebalo biti dovoljno da se upale svi alarmi.

 

Dok vi samo razmišljate kako da sve to civilizirano riješite, ona se već obratila i raznim ženskim udrugama i odvjetnicima, i dobila mnoštvo 'savjeta'. Mnogi od tih savjeta su da će najlakše dobiti sve što želi tako da vas lažno prijavljuje za nasilje i pedofiliju.

 

 

Dali se mogu obratiti policiji?

Socijalnoj radnici( mada mi to nema smisla)

 

O tome što će se tada vjerojatno dogoditi sve imate u ovim linkanim tekstovima.

 

 

Htio bih jasno naglasiti da ovo što vama pišem posve sigurno ne vrijedi za većinu žena, kao što nemam nikakvih dvojbi da su mnogi muškarci u vezama i razlazima pokvareni manipulatori, nasilnici i sl.

Ali na vašoj partnerici gotovo kao da je natpis : 'Učinit ću sve što mogu ... ' , a u vašem dopisu vidim iskrenu želju da sve riješite na razuman i pošten način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem svima. Ocekivao sam konkretan odgovor. Ali sada vidim da sam bio u zabludi. Takvo što u mom slucaju ocigledno ne postoji. Procitao sam sve vase linkove i primijere i zgrozio se.

Rijesenje je; da ga nema. Barem ne na civilizirani nacin. Felixx. Hvala.

Nik Kreten sam napisao u efektu. Ali ocigledno nije daleko od istine.

Moja partnerica jest odlicna majka. Stvarno. I najvijerov dobra kolegica. Međutim prema meni je dijabolicna, manipulatorica i sadista. Zalosno je sve to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nik Kreten sam napisao u efektu. Ali ocigledno nije daleko od istine.

Moja partnerica jest odlicna majka. Stvarno. I najvijerov dobra kolegica. Međutim prema meni je dijabolicna, manipulatorica i sadista. Zalosno je sve to.

 

Ovaj dio sa nickom sam upravo i protumačio kao svojevrsnu samokritiku i spoznaju.

 

Pošaljem vam poruku na PP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žena sam u zrelim godinama. Imam životnog iskustva. Da bi se zaštitio, prvenstveno sebe, obrati se centru za socijalni rad, onima koji rade na obitelji, obrazloži sve, i vjerujem da ćeš sve riješiti kako treba i po Zakonu. Tamo rade ljudi koji imaju itekako iskustva sa ovakvim stvarima. Ubuduće se mani ovakvih žena koje su proračunate. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Četiri godine kasnije.. Poštovana gospođo Dubravka (dujka13)  i gosp. Veteran (Felix) ponovo Vam se zahvaljujem na tadašnjem odgovoru ne tako davne 2017god. Žao mi je da se nisam više potrudio opisati svoju situaciju u kojoj sam se nalazio tada kada sam na ovoj stranici zatražio pomoć. Tema je ista, ustvari korijeni teme su isti, problemi su se uvećali,. Promijenilo se to što više ne razmišljam o sebi kao nekakvoj žrtvi, sada kada je možda skoro i kasno vidim da je žrtva svo ovo vrijeme bilo naše dijete. Djeca su pametnija nego ih mi doživljavamo, znaju se pretvarati i prilagođavati mami i tati. Onda, kada sam Vas tražio savijete, kako od  Vas na tu na forumu tako i od lokalnih kvazi odvjetnika trebao sam puno više truda uložiti u ovaj predmet, lagati, izmišljati, muljati i koristiti se svim alatima dostupnim za učinkovito ostvarivanje cilja kojeg sam imao, a to je bio normalan život. Sada je to znatno teže, ponekad mi se čini neostvarivo. Ako postoji negdje neki tata kojeg zlostavlja žena, partnerica a pod krinkom žrtve i patnice

( preko djeteta, prijatelja, institucija) znajte da je potrebno potražiti stručnu pomoć. Sada i odmah.

Radi sebe da bi Vam dijete ostalo dijete. Istina nije dovoljna: Istina o Vama nikoga ne zanima. I

Ispred institucija, Vaša istina je izgubljena parnica i prije početka, saslušanja, suđenja, vještačenja, savjetovanja. Istina te neće osloboditi. 

Dijete je u potpunosti pripalo majci koja sada živi u kući koju sam ja sagradio, bez imalo njene potpore, podrške a najmanje ulaganja. Teren za kuću sam ugovorio i kaparirao prije nego sam upoznao ženu. No samu izgradnju kuće u  cijelosti sam uplatio za vrijeme veze sa sada bivšom ženom. Veze ali NE i zajedničkog stanovanja sa partnericom. Novac kojim sam u potpunosti platio teren i kuću ima pisani trag da dolazi od prodaje obiteljskog (mamin i tatin)  terena te mi je novac darovan od roditelja. Svejedno me bivša žena tuži za pola kuće jer kako navodi u tužbi ona je sudijelovala u mom životu ne financijski ali podrškom u vrijeme završnog računa plačanja kuće. (lažirala je datume našeg upoznavanja kako bi se stekao dojam da sam kuću uplatio za vrijeme naše veze, iako tada nismo živjeli zajedno, predmet je na sudu). 2017 godine, kada sam i pisao na ovom forumu, osnovao sam poduzeće za usluge i trgovinu doo.

Ustvari kupio sam postojeće poduzeće d.o.o. gotov dućan, i "uhodan posao", upisao se kao vlasnik i krenuo raditi. Tada nisam bio sa sada bivšom ženom, ali živjela je u mojoj kući, ja sam naravno, radi mira moga djeteta bio podstanar. PlaĆao sam svoje račune i podstanarstva i račune njenog kućanstva, Kako sam se  tada naivno vodio našim  usmenim dogovorom i ponekim e mailom sa svojom bivšom partenircom. Alimentaciju sam joj isplaćivao u obliku wait for it.. plaće.  ona je dobivala plaću, nije dana radila kod nas u dućanu, a sve kako bih olakšao život jednoj maloj curici. I sakrio stvarnost. A stavrno je podvojena ličnost majke, funkcionalni sociopata. Bivša partnerica je po dogovoru sa mnom tražila stan za kupnju u koji će se useliti a po dogovoru za kupnju istog participirati ću ja. Očigledno kod nas u Istri nema stanova jer ga bivša nije nikako mogla pronaći. Nije prihvaćala ni gotovinu koju sam mogao podignuti u obliku kredita a nudio joj kao nagodbu ( iako ne znam za što).  Godine su prolazile, ona je stvarala mrežu ljudi oko sebe i mnogo mnogo pisanih tragova kako bi potkrijepila sve svoje laži a sve to su uz pomoć vrhunskih odvjetnika sastavili tužbu gdje me sada traži pola dobiti od prometa trgovine za period koji smo navodno živjeli zajedno u mojoj kući. Kako ona navodi bila je sa mnom u kućanstvu kada sam d.o.o. kupio i kada smo službeno prekinuli brak. Dugo mi je trebalo da se oporavim od šoka a kasnije i od prvih vrlo loših obrana mojeg odvjetnika. U čemu je fora? pa fora je u tome da bivša partnerica u dopisima, tužbama, saslušanjima koristi kćer kao alat za rudarenje do materijalne koristi.  I nitko osim mene to ne vidi. Odavno je izbacila iz rječnika riječi " JA" ili MENI, sada koristi MI, moje dijete, NAMA, naša egzistencija, naša prava, NAŠE, mi, mi. 

Kod centra za socijalnu skrb djeteta prikazan sam kao manipulator i loš otac, jako loš otac, ne želi i odbija viđati svoje dijete..  a ona je prikazana kao žrtva jedne neuspjele veze, no ona je dobra majka, zaključuje centar, brine se za dijete a očevi argumenti da se majka hitno mora liječiti nisu utemeljeni.   Sretan sam da sam uspješno izbjegao nekoliko njenih pokušaja da me vriskanjem i zapomaganjem  policija  ne privede i izbaci iz moje kuće, (obično kada bih došao vidjeti svoje dijete). Koje naravno nisam viđao gotovo nikako.

no moje dijete sada nije tema. Ako itko ima živaca za pročitati zanima me tužba bivše za moju kuću i trgovinu odnosno dobiti  iz d.o.o. 

hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 15. 09. 2021. at 2:24, Danny James je napisao:

očevi argumenti da se majka hitno mora liječiti nisu utemeljeni

je l provedeno ikakvo vještačenje ikoga?

što ste točno pokušao? strpati bivšu na psihijatriju?

jeste li osuđen za ikaj? obiteljsko nasilje?

napustio ste kuću? zašto? gdje je sada prebivalište majci djeteta i djetetu, a gdje vama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e l provedeno ikakvo vještačenje ikoga?

što ste točno pokušao? strpati bivšu na psihijatriju?

jeste li osuđen za ikaj? obiteljsko nasilje?

napustio ste kuću? zašto? gdje je sada prebivalište majci djeteta i djetetu, a gdje vama?

 

Sada je to prošlost i nema smisla pisati o tome.

Nisam pokusao ,,strpati,, u psihijatriju.

Nikada nisam osuđivan

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 17. 09. 2021. at 9:36, ivistipe je napisao:

Trebali ste partnericu svaki puta prijaviti policiji za obiteljsko nasilje za svaku uvredu, povišeni ton, psovku, ekonomsko nasilje i dr. pred djetetom.

Trebao sam. Mogao, nisam.   Bijezao sam iz kućanstva radi dijeteta da je sto manje izlozeno takvoj sceni. i sam sam prolazio takve sirucije kao dijete i znam kolikocje to utijecalo na mene da ih da ih im danas pamtim kao odrasla osoba .   

( biio ssm napoliciji na razgovoru sa spremnom tuzbom tj izjavom, gdje mi je policajac objasnio sto ce se desiti nakon moje prijave, opomena mozda uvijetna kazna, ali ne i rijesenje trenutnog stanja _ suživota. Naravno prijavioo sam sve i u sos centar  gdje mi je djelatnica rekla da mi ne moze pomoci. Prijavio sam u czss gdje su mi reklii ustvari gdje mi je stručnjakinja,da tako ih se naziva, stručnjakinja mi je rekla da mi nitko ne może pomoči .Tek nakon sto je ona nekoliko godina kasnije zatrazilaprekid vanbracne zajednice( A NISMO NA ISTOJ ADRESI GODINAMA) kod czss zapoceli su postupak koji sada traje a u kojem se ne spominje nasilje niti se uvaazavaju moje molbe prema njima nekoliko godina unazad,uzastopno pa i  video isjeci  ( da svijesno sam predao video zapise njenog histeriziranja jer me nije vise briga za posljedice protuzakonitog snimanja ,  i ništa  se nije desilo  po tom pitanju.  Sada se ona vodi kao zrtva a szss joj pomaze,  o tome vise mozete procitati u tekstu:  diskriminacija muskaraca. a koji je napisan nekoliko godina prije nasih problema ali zastrasujuce opisuje upravo moju situaciju od trenutka kads sam zatrazio pomoc. 

Tako da ne bih vise o proslosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Danny James je napisao:

Trebao sam. Mogao, nisam.   Bijezao sam iz kućanstva radi dijeteta da je sto manje izlozeno takvoj sceni. i sam sam prolazio takve sirucije kao dijete i znam kolikocje to utijecalo na mene da ih da ih im danas pamtim kao odrasla osoba .   

( biio ssm napoliciji na razgovoru sa spremnom tuzbom tj izjavom, gdje mi je policajac objasnio sto ce se desiti nakon moje prijave, opomena mozda uvijetna kazna, ali ne i rijesenje trenutnog stanja _ suživota. Naravno prijavioo sam sve i u sos centar  gdje mi je djelatnica rekla da mi ne moze pomoci. Prijavio sam u czss gdje su mi reklii ustvari gdje mi je stručnjakinja,da tako ih se naziva, stručnjakinja mi je rekla da mi nitko ne może pomoči .Tek nakon sto je ona nekoliko godina kasnije zatrazilaprekid vanbracne zajednice( A NISMO NA ISTOJ ADRESI GODINAMA) kod czss zapoceli su postupak koji sada traje a u kojem se ne spominje nasilje niti se uvaazavaju moje molbe prema njima nekoliko godina unazad,uzastopno pa i  video isjeci  ( da svijesno sam predao video zapise njenog histeriziranja jer me nije vise briga za posljedice protuzakonitog snimanja ,  i ništa  se nije desilo  po tom pitanju.  Sada se ona vodi kao zrtva a szss joj pomaze,  o tome vise mozete procitati u tekstu:  diskriminacija muskaraca. a koji je napisan nekoliko godina prije nasih problema ali zastrasujuce opisuje upravo moju situaciju od trenutka kads sam zatrazio pomoc. 

Tako da ne bih vise o proslosti.

Procitao sam sve od pocetka.

Glavni problem je sto od pocetka pokusavate civilizarano rijesiti situaciju, i gledate da zastite djete, govorite svima istinu, dok druga strana se koristi svim oruzjima i ne gleda dobrobit djeteta.

I vjerovatno sve sto je ona cinila vama ovih godina niste ni mogli zamislit da ce vam uraditi.

Upalo mi je da ste napisalo kako ke ona dobra majka u starijim postovima,a u novim nisam vidao djete nikako.toliko o tome koliko je dobra majka.

Nazalost ali sustav ne gleda apsolutno zastiti djete,niti ih to uanima,istina ih jos manje zanima.

Muskarcu je sve stvar kakvu ima bivsu partnericu,jer se sustav nas jos uvjek prilagodava zeljama zenskom spolu.

Odavno kod nas receno daj dite materi.

A mater ako je zlocesta, koristi tu situaciju i priko djeteta prkoso ocu,negledajuci uopce dobrobit djeteta.

Ima nas puno sa slicnim problemima,neko bolje neko losije,alo plovimo i brodimo.

Ali definitivno price obrati se sudu czss policiji i slicno,apsolutno nepoznam nikoga kome su pomogle.

Sistav je trom,ne.efikasan i uvjek ispadne da stiti onu losiju sttani roditelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija