Jump to content

Dioba bracne stecevine


soccerboy

Preporučene objave

Postovani,

 

sa suprugom sam sporazumno dogovorio uvjete diobe bracne stecevine prije 6 godina. Za to smo napravili ugovor, I ovjerili ga kod javnog biljeznika. Nekretnina je pod hipotekom, glasi na moje ime, kredit je na moje ime I ja otplacujem isti. Ugovor kaze da diobom bracne stecevine nekretnina pripada meni I da cu ja nastaviti otplacivati kredit. Iako smo tada jos formalno bili u braku, ugovor kaze da zajednicke imovine nakon potpisa ugovora nece vise biti. Sada smo razvedeni vec 3 godine.

 

Nekoliko pitanja:

 

  1. Da li se postupak mora ponoviti nakon formalne rastave braka, i ima li supruga pravo traziti neke svoje potencijalne potrazevine oko nekretnine?
     
     
  2. Da li je ugovor kod javnog biljeznika dovoljan da se trajno reguliraju odnosi oko bracne stecevine, ili za to treba pokrenuti postupak pred sudom?

     
  3. Ovo je moja prva I jedina nekretnina? Da li u ovoj situaciji ja trebam platiti porez na nekretninu?

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li se postupak mora ponoviti nakon formalne rastave braka, i ima li supruga pravo traziti neke svoje potencijalne potrazevine oko nekretnine?

 

Postupak podjele imovine i postupak rastave braka su odvojeni postupci.

Supružnici mogu u postupku rastave braka dati izjavu da su se dogovorili u pogledu bračne stečevine i da više nemaju međusobnih potraživanja.

 

Da li je ugovor kod javnog biljeznika dovoljan da se trajno reguliraju odnosi oko bracne stecevine, ili za to treba pokrenuti postupak pred sudom?

Ako nema spora, dovoljan je ugovor kod JB.

A trajno nije ništa. Nitko ne može spriječiti osobu A da tuži osobu B. Što ne znaći da će spor i dobiti.

 

 

Ovo je moja prva I jedina nekretnina? Da li u ovoj situaciji ja trebam platiti porez na nekretninu?

 

Ne.

Nekretnina je već upisana na tvoje ime, i nema promjene vlasnika.

A promjene vlasništva koje nastaju u postupku podjele bračne stečevine nisu predmet oporezivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li bih trebao tuziti svoju suprugu, provesti postupak pred sudom I ukoliko sud potvrdi da je nekretnina moja trajno se osigurati da supruga nece moci traziti isplatu ili sto vec?

 

Hvala vam jako puno!

 

 

 

 

 

Postupak podjele imovine i postupak rastave braka su odvojeni postupci.

Supružnici mogu u postupku rastave braka dati izjavu da su se dogovorili u pogledu bračne stečevine i da više nemaju međusobnih potraživanja.

 

 

Ako nema spora, dovoljan je ugovor kod JB.

A trajno nije ništa. Nitko ne može spriječiti osobu A da tuži osobu B. Što ne znaći da će spor i dobiti.

 

 

 

Ne.

Nekretnina je već upisana na tvoje ime, i nema promjene vlasnika.

A promjene vlasništva koje nastaju u postupku podjele bračne stečevine nisu predmet oporezivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija