Jump to content

Prevara kod kupnje automobila


zlayo83

Preporučene objave

Pozdrav!!

 

Kolega je prije tjedan dana kupio automobil. Tražio je automobil sa duplim pogonom i prodavač mu je prodao terenca Ssang Yong. Automobil je 2007. godište i kolega ga je platio cca. 60000 KN.

Slijedeći dan je za taj automobil kupio i zimske gume koje je platio 4000 KN.

 

Posjetio je mehaničara koji mu je rekao lošu vijest da taj automobil uopče nema dupli pogon. Ne da mu ne radi, nego uopče nema mehaničke djelove koje bi trebao imati za dupli pogon. Te da je bio razbijen prednji kraj i zadnji.

Vjerojatno je nakon sudara složen od tko zna kojeg automobila.

Napominjem da u knjižici vozila piše da automobil ima dupli pogon.

 

Kontaktirao je kolega čovjeka koji mu ga je prodao i ovaj mu sada nudi drugi automobil istog 2007. godišta, ali druga marka.

 

Što je najbolje napraviti?

Da mu da drugi automobil ( iako ja mislim da je to previše novaca za to godište )?

Da traži povrat novca + povrat za gume koje je kupio (4000 KN)

Ili da se obrati policiji, budući da u knjižici vozila piše da ima dupli pogon?

 

Molim pomoć....

HVALA!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zašto to sve nije napravio prije kupovine auta? Jesu li sklopili i ovjerili ugovor?

 

Može ovoga prijaviti policiji, ali u pravilu se za takve stvari ne pokreće postupak zbog prijevare, nego će mu reći da ga privatno tuži, što košta i traje.

 

I da, puno je to novca za auto te starosti, ali bolje je da prije neke prijave/tužbe pokuša nešto dogovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Pogon 4x4 košta! Terenski automobili gube puno manje na cijeni u odnosu na klasične

luksuzne automobile, a i njihova je izvedba robusna pa su i troškovi održavanja manji!

Ako usporedite cijenu koju je vaš kolega platio i cijene takvih automobila na tržištu vidjeti ćete da je to otprilike takva cijena! Činjenica je da je trgovac izveo svojevrsnu prevaru, ali i vaš prijatelj je bio vrlo prigodna žrtva! Svatko tko je vozio 4x4 auto bi odmah prepoznao karakteristike pogona! Kako vam je napisao drot13 dobro je da je trgovac spreman na nagodbu i zamjenu! Ovaj put uzmite nekog tko zna i pokušajte mijenjati za Mitsubishi, Hondu, Toyotu, Mazdu ili Subaru i teško da ćete pogriješti! Govorim na osnovu iskustva sa Mitsubishijem 4x4 i 350 000 prijeđenih kilometara! Ako čovjek želi vratiti novac odlično, a ako ne želi razmislite o zamjeni umjesto skupe i neizvjesne parnice!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zašto to sve nije napravio prije kupovine auta? Jesu li sklopili i ovjerili ugovor?

 

Može ovoga prijaviti policiji, ali u pravilu se za takve stvari ne pokreće postupak zbog prijevare, nego će mu reći da ga privatno tuži, što košta i traje.

 

I da, puno je to novca za auto te starosti, ali bolje je da prije neke prijave/tužbe pokuša nešto dogovoriti.

 

 

A trebao je sve to prije provjeriti, ali eto nije...... I ja ga to pitam....

Po mom mišljenju treba otići tamo da mu čovjek vrati lovu za auto, gume i za prijenos.

I potražiti drugi auto, a ne uzimati opet od tog tipa.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je bitan nedostatak objekta kupoprodaje, kod kojeg kupac ima pravo izbora - tražiti uklanjanje nedostatka, ili istu stvar bez nedostatka, ili sniženje cijene, ili raskid ugovora, a u svim ovim slučajevima ima pravo na naknadu štete.

 

Pa izaberite što vam najviše odgovara. Prodavatelj zna da je prevario i sada eto "velikodušno" nudi zamjenu, a zapravo je u vrlo nezahvalnoj poziciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ljudi konačno prave i provjerene verzije.....

 

Znači, prodavač mu je prodao auto bez duplog pogona. Ali moj kolega nije platio auto 60000 kao što je rekao, već 30000 KN. Lagao nam je, a za razlog me ne pitajte jer samo on to zna :)

 

Daklem, pordavač neće čuti o povratku novca ili bilo čega..... Može ovaj moj kolega kupit Chevrole Captivu 2007.g. U tom slučaju može vratiti Ssang Yonga i doplatiti još 29000 KN za Captivu. A gume što je kupio nove, to prodavača ne zanima..... Kaže da mu vrati stare i to je to......

 

Na to sve će vjerojatno i pristati..... Sve mi se tako čini......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ljudi konačno prave i provjerene verzije.....

 

Znači, prodavač mu je prodao auto bez duplog pogona. Ali moj kolega nije platio auto 60000 kao što je rekao, već 30000 KN. Lagao nam je, a za razlog me ne pitajte jer samo on to zna :)

 

Prva i osnovna stvar kad tražite pravnu pomoć od odvjetnika ili pravni savjet je da kažete istinu.

U protivnom varate sami sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve u svemu vaš je prijatelj platio realnu cijenu za automobil te klase a bez pogona 4x4! Takav pogon na novom autu podiže cijenu za cca 30-40 tisuća kuna! To lako možete provjeriti u bilo kojem cjeniku novih vozila bez obzira na marku i nije isplativa investicija ukoliko ne koristite benefite takvog pogona! Problem je da u knjižici piše da je auto 4x4 (ako piše, a sad treba i u to sumnjati) i da je auto bio udaran i slagan a prodavač to nije rekao! U ugovoru o kupoprodaji motornih vozila piše da kupac kupuje vozilo u stanju viđeno-kupljeno i po toj osnovi ne vjerujem da prigovor može proći a naročito ako prodavač bude tvrdio da je upoznao kupca sa stanjem vozila! Vaš prijatelj bi to trebao shvatiti kao školu i to srećom ne osobito skupu!:bang:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija