Jump to content

Prometni prekršaj i čekanje


jednokratko

Preporučene objave

Ne smiješ otići, a nije nigdje direktno regulirano (da moraš čekati da ti napiše kaznu), nego se smisleno primjenjuju drugi članci, npr. čl. 51. Zakona o policijskim poslovima i ovlastima prema kojem zadržavanje radi sprječavanja prekršaja može trajati do 6 sati.

 

Što se tiče tog odlaska kod kontrole prometa, to je regulirano i čl. 32. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, prema kojem moraš postupiti po naredbi policajca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala drotu na brzom odgvoru,

 

Ali prekršaj je već počinjen tako da mi nije jasna primjena članka 51. u ovom slučaju. Nemaju što sprječavati, osobni podaci ionako su kod njih, a imaju i auto.

 

Znači ako ja odem, mogu me nasilno privesti, zadržati me 6 sati i naplatiti mi 3000 - 7000kn po članku 32. ZSPC-a?

 

Jel se to već do sada dogodilo u sudskoj praksi, ima li neki primjer da je netko otišao bez da je čekao 10-15min da policajac ispuni nalog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogući su i drugi prekršaji.

 

I da, redovno se događa da vozači prosvjeduju i pokušavaju otići i budu zadržani do idućeg jutra (to je onda i uhićenje, pa može trajati 12-24 sata) uz uporabu sredstava prisile. I svaki put su uredno kažnjeni.

 

Jednostavno, ne smije te pustiti dok ne završi postupanje i smije te držati, koliko god da ti se žuri. A koliko god da ti se žuri, isplati se pričekati 10-15 minuta s obzirom da se u slučaju suprotstavljanja može odužiti i na 24 sata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogući su i drugi prekršaji.

 

I da, redovno se događa da vozači prosvjeduju i pokušavaju otići i budu zadržani do idućeg jutra (to je onda i uhićenje, pa može trajati 12-24 sata) uz uporabu sredstava prisile. I svaki put su uredno kažnjeni.

 

Jednostavno, ne smije te pustiti dok ne završi postupanje i smije te držati, koliko god da ti se žuri. A koliko god da ti se žuri, isplati se pričekati 10-15 minuta s obzirom da se u slučaju suprotstavljanja može odužiti i na 24 sata.

 

Pa nije baš svaki put da su kažnjeni, ona starija gospođa u Osijeku koju je privodio policajac prgomet je čak dobila i ispriku od ministra i poništili su joj kaznu. Čak nije dala ni dokumente, tj. nije se htjela identificirati.

 

Ja sam mislio čak i platiti kaznu na licu mjesta. I otići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija