Jump to content

CO životno i PTSP


buda2

Preporučene objave

Imam životno osiguranje u CO već 10 godina.sa 01.03. istjeće i želim obnoviti policu.agent za osiguranje gdje sam htio obnoviti policu nazvao me i kaže da branitelj sa PTSP -om nemože sklopiti policu životnog osiguranja u njihovoj osiguravateljskoj kući.da li smo izopaćeni ?moram potražiti novu osiguravateljsku kuću u kojoj PTSP nije prepreka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu mi povećati premiju osiguranja a ne uskratiti policu.

 

 

nekih dana 2000-2002 ran radija za jednu osig.kuću.....postojala su rizična zanimanja,rizični sportovi,profi sportaši-posebne klauzule i dodatci ugovoru.

ali postojala je lista bolesti koja se nije mogla osigurati tj sklopiti polica.

osobno sam imao jednu ponudu di je osoba imala ugrušak na mozgu-i polica je odbijena.

kakva je situacija u CO-neznam.

vidi u drugim osig.kućama što će ti reći. ne vidim razloga za PTSP bude na zabranjenoj listi-jer se suicid ne osigurava,tj ne isplaćuje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti si sretan, uspio si jednom sklopiti policu zivotnog osiguranja kao HRVI. Ja sam bio u potrazi da se zivotno osiguram, nije bilo osiguravateljske kuce koja bi htjela osigurati osobu sa invaliditetom (tada 80% invalid na organima za kretanje). Na kraju sam se nekako uspio u Merkuru osigurati na bijdnih 8000 eura uz pricu da sam ranjen i imam mehanicko ostecnje oranizma, a ne bolest.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam životno osiguranje u CO već 10 godina.sa 01.03. istjeće i želim obnoviti policu.agent za osiguranje gdje sam htio obnoviti policu nazvao me i kaže da branitelj sa PTSP -om nemože sklopiti policu životnog osiguranja u njihovoj osiguravateljskoj kući.da li smo izopaćeni ?moram potražiti novu osiguravateljsku kuću u kojoj PTSP nije prepreka.

 

Ja sam se morao osigurati životno dok sam dizao kredit od nekih 30.000,00 eura ( to je bio uvjet za dobivanje kredita ).

Nije bilo nikakvih problema, nitko me ništa nije pitao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se radi o ozbiljnoj osiguravajućoj kući ona će tražiti da ih obavijestite o vašem zdravstvenom stanju,u slučaju da niste naveli svoju povijest bolesti koja Vam stoji u kartonu i desi se da nedaj bože umrete uslijed poslijedica iste neće Vam isplatiti osiguranje.

Ja sam prijavio da imam PTSP,u CO su rekli da me ne žele osigurati,ali ako insistiram da mogu donijeti svu dokumentaciju i da će njihovo LP procjeniti papire i odlučiti da li će prihvatiti sklapanje police ili ne.Možete si misliti kako bi odlučili kad bi vidjeli 100 -tinjak nalaza psihijatra,psihologa,dnevnih bolnica i ležanja kako bi odlučili.Tako sam odustao i osigurao ženu tj njoj plaćao policu.

Drugo ne ispalti se sklapati na kratko razdoblje, manje od 15-20 g.Međutim desi se da npr dođete u situaciju da ne možete dalje uplaćivati premiju,tada možete povući svoj novac ,ali dobijete umanjeno po tablici.Tako da se može desiti da dobijetei 20 % od uplačenog.

Druga opcija je kapitalizacija police tj ne morate uplaćivati ,ali nakon 15 - 20 g dobijete tek malo nešto više nego što ste uplatili.Uglavnom to osigurnje je jedna po meni obična legalna prevara. Sj...ti ih sigurno nećete nego će oni Vas,druga je stvar umrežena mafija koja izvlači milijune od osiguravatelja koja zna kako se to radi uz pomoć iznutra.Ali to je u HR gdje funcionira pravna država kako funkcionira tabu tema.Zašto? Pametni ljudi će lako zaključiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se radi o ozbiljnoj osiguravajućoj kući ona će tražiti da ih obavijestite o vašem zdravstvenom stanju,u slučaju da niste naveli svoju povijest bolesti koja Vam stoji u kartonu i desi se da nedaj bože umrete uslijed poslijedica iste neće Vam isplatiti osiguranje.

Ja sam prijavio da imam PTSP,u CO su rekli da me ne žele osigurati,ali ako insistiram da mogu donijeti svu dokumentaciju i da će njihovo LP procjeniti papire i odlučiti da li će prihvatiti sklapanje police ili ne.Možete si misliti kako bi odlučili kad bi vidjeli 100 -tinjak nalaza psihijatra,psihologa,dnevnih bolnica i ležanja kako bi odlučili.Tako sam odustao i osigurao ženu tj njoj plaćao policu.

Drugo ne ispalti se sklapati na kratko razdoblje, manje od 15-20 g.Međutim desi se da npr dođete u situaciju da ne možete dalje uplaćivati premiju,tada možete povući svoj novac ,ali dobijete umanjeno po tablici.Tako da se može desiti da dobijetei 20 % od uplačenog.

Druga opcija je kapitalizacija police tj ne morate uplaćivati ,ali nakon 15 - 20 g dobijete tek malo nešto više nego što ste uplatili.Uglavnom to osigurnje je jedna po meni obična legalna prevara. Sj...ti ih sigurno nećete nego će oni Vas,druga je stvar umrežena mafija koja izvlači milijune od osiguravatelja koja zna kako se to radi uz pomoć iznutra.Ali to je u HR gdje funcionira pravna država kako funkcionira tabu tema.Zašto? Pametni ljudi će lako zaključiti.

Ma e, mafija.

Ne bi ni ja da nisam morao , da mi nije bio uvjet za dobivanje kredita. I tako kada je lova u pitanju, nema onda suvišnih pitanja. Polica kao instrument osiguranja u slućaju smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni životno više služi kao recimo "prisilna"štednja.osiguranje od nesreće je nešto usputno uz policu.nemoraš nikad povući novac od nesreće (ako se ne desi).izgurao sam 2x10 godina i sad hoću ugovoriti treći put ali eto neke nove "novosti" u osiguranju.nadam se da ću pronaći osiguranje po mjeri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija