Jump to content

Rad od kuce (doo)


aenema

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

 

Naime planiram otvoriti doo u kojem bih bio zaposlen kao direktor. Firma bi pruzala usluge software developmenta i grafickog dizajna.

Planiram raditi od kuce. Sjediste firme ce biti adresa gdje trenutno zivim. Vlasnik stana je clan obitelji. E sada:

 

 

1. Da li moram (tj firma) sklopiti ugovor o najmu sa vlasnikom, sa naglaskom na `moram`?

1.2. Ako moram, da li je preporucljivo da to bude soba ili je moguce da je cijeli stan (netko mi je natuknuo davno da je `sumnjivo` ako je cijeli stan iz nekog razloga)

2. Ako radim od kuce, postoji li mjesto gdje mi netko moze dati odgovor na to koje propise bih morao udovoljiti da sve, odnosno tocnije, da sto vise toga bude po propisima? Dakle, atesti, zastita na radu i sve ostale gluposti koje bih morao imati (idealno ako netko ima iskustva).

3. Negdje sam po forumima prokopao da se djelatnosti "dizajna", "programiranja" i slicne mogu vrsiti od kuce, ali npr "servis racunala" ili tako nesto ne. Moze li netko malo pojasniti kako tu stvari stoje? Ako je to tocno da li se to odnosi na djelatnosti za koje je firma registrirana (receno mi je da registriram firmu za sve moguce djelatnosti odmah... da kasnije ne moram mijenjati jer je procedura)

 

 

Puno hvala unaprijed na bilo kakvoj informaciji!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani.

1.pitanje. Ugovor morate napraviti - u ugovoru mora biti iznos najma prostora (iako ga vi ne morate plačati) ali če najmodavac,svakako platiti porez na najam - u ugovoru mora

biti naznačen -žiro-račun najmodavca (ne tekuči račun) ugovor odnesite u poreznu

upravu-radite ga u 3 primjerka. -cijenu najma ,možete staviti.koju želite..ali če vam porezna - mislim na najmodavca..sama odrediti cijenu iz svog - kataloga.

2. pitanje.

U stanu se mogu obavljati određene djelatnosti.(kao vaša navedena)..ne mogu se

obavljati djelatnosti.gdje ste neposredno fizički u kontaktu sa klijentima,-npr.-servis.

Vi možete >unajmiti< onoliko prostora koliko vam je potrebno za rad.

u ugovoru unesite točnu kvadraturu ,jer če vam doči u kontrolu.

Ovo je naj svježiji odgovor,jer sam to riješavao osobno prije 7 dana.

poz. frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija