Jump to content

Dva prekrsaja


cartman

Preporučene objave

Poštovanje,

u 12. mjesecu 2015 godine zaustavljen sam sa 1,06 promila alkohola u krvi, te nakon pisanja prigovora i svega imam poziv na sud za nekoliko dana. U 6. mjesecu 2016 godine pocinio sam isti prekrsaj, sa 0,6 promila alkohola u krvi...s tim da sam isti odmah platio 900 kn i tako kažnjen prvi put u zivotu. Da li to ce svakako biti otegotna okolnost za moj prvi put u suđenju koje me ceka...tj. da li ce sudac imati evidenciju u moj drugi prekrsaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Smatram da se ne bi smjelo uzimati u obzir kao ranija osuđivanost (malo apsurdno, no radi se o prekršaju počinjenom nakon ovog prvog za kojeg suđenje još nije ni počelo, a prije njega nemate prekršaja), no sud može to uzeti u obzir kao indikator vašeg mogućeg problematičnog ponašanja za budućnost te vrednovati otegotnim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neće, jer si platio novčanu kaznu a ona ne ide u prekršajnu evidenciju nego u policijsku (o vozačima i kaznama)

 

Pravilnik te demantira, a imaj na umu da se ovdje ne radi o kazni naplaćenoj na licu mjesta (ili u roku 3 dana) obzirom je za prekršaj propisana kazna do 3.000,00 kn dok je ovakav vid naplate (a bez prekršajne evidencije) moguć za prekršaje do 2.000,00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija