Jump to content

Isplata dijela mirovine iz II. mirovinskog stupa


trapavac

Preporučene objave

U mirovini sam od 2008. godine. Dok sam još radio (MORH), dio od 5% brutto plaće isplaćivan je u II. mirovinski stup (Obvezni mirovinski fond PBZ CROATIA). Jednom godišnje dobivam izvješće o stanju sredstava na mome osobnom računu, iznos je iz godine u godinu veći, ali NEMA nikakve isplate dijela mirovine iz tog II. stupa tj. od tih sredstava sa moga osobnog računa u fondu.

Sad, listajući po stranicama fonda, vidim da sam još 2 mjeseca prije umirovljenja trebao zatražiti da se sredstva sa mog računa u fondu prebace u neko od mirovinskih društava, a koje bi mi onda od tih sredstava isplaćivala dodatni dio mirovine iz II. stupa. Jesam li to dobro razumio? I zašto o tome nisam dobio nikakovu obavijest? Ja sam mislio da to ide automatski sa prvom isplatom mirovine. Što mi je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani trapavac ,

 

Vi primate kompletnu mirovinu iz I mirovinskog stupa, sreća za Vas.

 

Dobivanjem izvještaja o navodnom stanju Vaših uplata u II stup, samo se pokazuje stanje našeg mirovinskog sustava.

 

Sve te uplate još 2008.g. trebale su biti prebačene u I mirovinski stup po sili zakona.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postupak za izlaz iz II stupa sad je ovakav, mora se ispuniti obrazac na HZMO-u kad se predaje zahtjev za mirovinu i treba se provesti postupak za izlazak iz II stupa.

Postupak na Regosu:

http://www.regos.hr/default.aspx?id=940

Obrazac za mirovinsko:

http://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/tiskanice/Tiskanica1_13.pdf

 

Slican postupak je trebalo provesti vjerojatno i 2008.god.

 

U 03.2014.god. to je napravljeno automatski:

http://www.poslovni.hr/hrvatska/danas-posljednji-dan-za-prelazak-iz-2-mirovinskog-u-1-stup-267038?gclid=CjwKEAiAxKrFBRDm25f60OegtwwSJABgEC-ZoOT3Qyu5kL8cuWzx9KyVi66nUfLdSnSjcmWqu17ujRoC2ebw_wcB

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja već nekoliko godina ne dobivam izvještaje.kada sam se interesirao prijašnjih godina (prije desetak) rečeno mi je da je to prebačeno u I stup i da te uplate dobivam u mirovini.

 

Poštovani buda1965 ,

 

Ni Vi niti ijedan umirovljenik, umirovljen po općem ili posebnom propisu ne dobiva svoje uplate u mirovini.

 

Naše mirovine u tekućoj godini financiraju osiguranici (zaposleni) u I mirovinskom stupu jednim dijelom a ostatak je uplata iz državnog proračuna.

 

Naše uplate dok smo radili, svake godine potrošili su ondašnji umirovljenici uz znatnu pomoć državnog proračuna.

 

Naše stvarne uplate sada su samo registrirane u HZMO i služile su pri obračunu iznosa naših mirovina, temeljem raznih mirovinskih i kvazi mirovinskih formula, zavisno o propisu po kojem smo ostvarili mirovine.

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija