Jump to content

Zakonsko pravo rent a car-a za naplatu OBAVEZNE zimske opreme


leda80625

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Zanima me odkud zakonsko pravo rent a car kucama da dodatno naplate nesto sto je po zakonu obavezno???Po meni je kao da mi dodatno jos naplacuju retrovizor ili pojas!! Ukoliko ja odbijem auto sa zimskim gumama oni mi ne bi smjeli iznajmit auto,jel tako???? Zasto onda naplacuju?? A druga stvar je po nasem zakonu zimska oprema se smatraju 4 zimske gume ILI ljetne sa lancima!! Mene apsolutno nitko nije ni pitao za izbor!!

Ovo se sve dogodilo,naravno,nakon sto sam ja mjesec dana odvozila auto i vratila ga u rent a car i docekalo me divno iznenadjenje!! Da napomenem, vec zadnjih 5 godina, rentam auto pod apsolutno istim uvjetima u isto doba godine i sada po prvi put sam se nasla u ovoj situaciji. Jos jedna zanimljiva stavka,da je po zakonu zimska oprema obavezna na zimskim cestama..i nigdje se ne spominje centar Rijeke..gdje sam ga ja koristila.

Molim savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto kao što i auto-kuće prodaju aute s različitim tipovima opreme, bez obzira na zakon.

 

Što se tiče zimske opreme, ona nije obavezna apsolutno svugdje, nego na cestama gdje je to određeno (na kojima su proglašeni zimski uvjeti), tako da su ti za centar Rijeke mogli dati i auto s ljetnim gumama.

 

Jedini problem je ako ti nisu na početku napomenuli da će to biti posebna stavka i da će ti se posebno zaračunati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je sto sam u prosincu unajmila auto u istoj auto kuci isto mjesec dana i nisu mi naplatili..Izgovor je bio :Zaboravili su...!!!!!! Sada su me okrivili da ja nisam procitala ugovor..S obzirom da su bili isti uvjeti,kako sam mogla ocekivat dodatnu naplatu???Iako smatram da je djelatnik to morao napomenuti. Problem je u tome sto ja ne iznajmljujem direktno preko rent kuce,vec web stranica XXXXXXXXXXX,koja nudi povoljniju cijenu u poznatim renta kucama.. Kao sto rekoh to radim vec tako 5 godina i ovo je prvi put da je nastao problem.

uređeno: od drot13
brisanje web stranice
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ja odbijem auto sa zimskim gumama oni mi ne bi smjeli iznajmit auto,jel tako???? Zasto onda naplacuju?? A druga stvar je po nasem zakonu zimska oprema se smatraju 4 zimske gume ILI ljetne sa lancima!! Mene apsolutno nitko nije ni pitao za izbor!!

Dajte prvo pažljivo pročitajte što točno piše u vašem ugovoru, i ono na zadnjoj strani pisano najsitnijim slovima. Ako se tamo pozivaju na neki interni pravilnik ii cjenik, proučite i što točno tamo piše.

Moguće da ste previdjeli članak koji kaže - 'želim da se na automobil stave zimske giume i pristajem to platiti po važećem cjeniku'.

 

 

Po mom mišljenju ne bi bilo prihvatljivo da su tražili doplatu 'za zimske gume'.

Da su izrazito na vaš zahtjev na automobil stavili specijalniskoprofilne xyžlj sportske kotače, to bi bilo nešto drugo.

Zimske gume ne koštaju ništa više od ljetnih, a vama su dužni rentati tehnički ispravno vozilo.

 

Ali.

Ako je u tom ugovoru taj dio sa zimskim najmom drugačije formuliran, onda je to nešto drugo.

Dakle, meni bi bilo razumljivo i prihvatljivo da rent-a-car kuća u zimskom razdoblju skuplje naplaćuje rentanje vozila. Jednostavno - veća je vjerojatnost havarije , pa je rizik ukakuliran u cijenu. Čak je moguće da su osiguravateljske kuće postavile takve uvjete prema iznajmljivačima. Zimi je više magle, mokrih i skliskih kolnika, dnevno svjetlo kraće traje pa se više vozi po mraku, itd...

Ali to bi moralo u ugovoru biti tako i formulirano.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Voucher koji je stigao preko maila je identican kao i onaj u 12 mjesecu

 

Ažurirano

 

Nakon sto sam spomenula djelatniku da sam sigurno jedno 8 puta unajmila preko zime auto i da mi nijednom nisu naplatili gume, na to sam dobila opet odgovor : Netko je zaboravio..Kada odem na stranicu od gdje ugovaram rezervaciju dodatna oprema (proizvoljna) su: extra vozac,gps,wifi,ZIMSKE GUME..koje ja nisam odabrala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija