Jump to content

Ovrha uzima pokretninu - auto?


alenko26

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima ljudi - riječ je o jednoj bankarskoj kući koja pruža usluge kreditnih kartica, a o ovome nekako je riječ, molim VAS ZA POMOĆ,

 

zanimaju me iskustva, nadam se da ih nije bilo previše, sa ovrhom? Kada to ide? I dali se može uopće, uz naravno - dogovor izbjeći? Ja sam trenutno nezaposlen i pokušavam da dogovorimo otplatu duga, ali, sa moje strane nije moguće ni da uplatim 100 kuna kada sam nezaposlen. Od 1.3. počinjem sa radom. Javljam se redovito Službi naplate i rekli su mi da me maksimalno mogu pričekati do 15.3. te da bi trebao uplatiti 7000 kuna (moj ukupni dug je skoro dupli od tog iznosa). Nemam ni pola, ni trećinu od toga. Pitao sam agenticu što će biti, na to mi je rekla da ide trenutno raskidanje ugovora te da predaje slučaj službi naplate (to mi je bilo vrlo čudno, jer sam i mislio da razgovaram sa službom naplate?) te da obzirom na moje okolnosti vrlo je nezahvalno pričati, reći štogod vezano za daljnju naplatu, odnosno otplatu duga (koji je cca. 13 000 kuna). Nije spominjala ovrhu nakon trenutnog raskidanja ugovora, već samo da će "kolege iz službe naplate" odrediti daljnji tok dešavanja?

 

Može li mi tko pomoći, što će vjerovatno dalje biti? Mogu li mi uzeti pokretninu/auto koji ima triput veću vrijednost cca. od samog duga? hvala svima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon raskida ugovora, predat će predmet odvjetniku koji ih zastupa, a koji će podnijeti prijedlog za ovrhu.

 

Kada dobijete rješenje o ovrsi na isto možete prigovoriti u roku od 8 dana. Time ćete stvoriti dodatne troškove, ali si i kupiti vrijeme da dobrovoljno platite dug.

 

Ako rješenju ne prigovorite, odvjetnik će rješenje poslati na FINA-u na prisilnu naplatu s računa. Kad utvrde da se ne mogu naplatiti s računa, pokrenut će ovrhu na pokretninama, nekretninama, vozilu,...

 

Auto mogu prodati u ovršnom postupku bez obzira što je veće vrijednosti. Iznos dobiven na javnoj dražbi pokriva troškove i Vaš dug, a ostatak novca se predaje vama.

 

To su otprilike koraci kojima će to najvjerojatnije ići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, jasno - hvala.

 

Dali je nužno da prepisujem auto na nekoga ako ću već prvu plaću dobiti ravno mjesec dana nakon šta su oni meni raskinuli ugovor? Dakle, 15.3. je zadnji datum do kada oni mene mogu "pričekati" sa uplatom, ako ne uplatim do tada ništa, onda se raskida ugovor i ide dalje u postupak, a već 15.4. meni će sjesti prva plaća kod novog poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam trenutno nezaposlen i pokušavam da dogovorimo otplatu duga, ali, sa moje strane nije moguće ni da uplatim 100 kuna kada sam nezaposlen. Od 1.3. počinjem sa radom. Javljam se redovito Službi naplate i rekli su mi da me maksimalno mogu pričekati do 15.3. te da bi trebao uplatiti 7000 kuna (moj ukupni dug je skoro dupli od tog iznosa). Nemam ni pola, ni trećinu od toga. Pitao sam agenticu što će biti, na to mi je rekla da ide trenutno raskidanje ugovora te da predaje slučaj službi naplate (to mi je bilo vrlo čudno, jer sam i mislio da razgovaram sa službom naplate?)

neznam tvoje sve detelje ,ali pretpostavljam da imaš problema sa kreditnom karticom na kojoj imaš neki limit itd...i to nemožeš plaćati pa ti se "prijeti" raskidom ugovora.....da ne dođe do raskida ugovora ,oni traže sada taj iznos....pošto ti to nemožeš,doći će do raskida ugovora i dospijeće cijelog duga od jednom....tada češ vjerojatno dobiti poziv od njih da se dogovorite o plaćanju na rate...(ako ne,zovi ti njih)...dosta slučajeva ima da za taj iznos oni znaju odobriti na 12 ili 24 rate...sve zavisi kako se uspiješ dogovoriti......ako tada nema dogovora,oni pokreću ovrhu....javni bilježnik...pa blokada računa itd.....

 

ako se zaposliš,pokušaj se tada dogovoriti na rate i izbječi češ ovrhu i ostale probleme...

znači,nek raskinu (što kasnije to bolje) i tad se dogovori i sve ok.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, jasno - hvala.

 

Dali je nužno da prepisujem auto na nekoga ako ću već prvu plaću dobiti ravno mjesec dana nakon šta su oni meni raskinuli ugovor? Dakle, 15.3. je zadnji datum do kada oni mene mogu "pričekati" sa uplatom, ako ne uplatim do tada ništa, onda se raskida ugovor i ide dalje u postupak, a već 15.4. meni će sjesti prva plaća kod novog poslodavca?

 

Ne bih savjetovao da se auto prepisuje na nekog, jer ovrhovoditelj kod istraživanja imovine može doći i do tog podatka, a onda je moguća i tužba radi pobijanja pravnih radnji dužnika koja će donijeti nove troškove i vama i osobi na koju ste prepisali auto.

 

Ako će plaća doći nakon mjesec dana i ako će se redovito skidati neki iznos s FINA-e ili ćete vi u dogovoru s njima redovito plaćati, ne vjerujem da će uopće doći do ovrhe na vozilu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gorand, da, shvatio si jako dobro, dakle - meni se još uvijek ne "prijeti" ovrhom, a nisam li siguran hoće li ovrhu najaviti ili će samo nakon trenutnog raskidanja ugovora mene ovršiti, bez da mi išta kažu?

 

dakle, kako sam i prije rekao, sada mi se trenutno jedino prijeti da ako do 15.3. ne podmirim pola duga - uplatim im 7000kn, da će doći do trenutnog raskidanja ugovora i dospijeća cijelog duga odjednom - meni, nitko, tj. žena sa kojom sam razgovarao, nije prijetila da će doći do ovrhe (ne znam dali to rade uopće, dali je takva praksa?) - već mi je rekla da "zbog mojih trenutnih okolnosti i situacije, pošto sam nezaposlen" - ona će slučaj proslijediti kolegama u službi naplate te je teško predvidjeti sada na koji način ću otplatiti svoj dug - nisam smatrao da bi to značilo ovrha odmah?

 

ono šta sam im rekao i namjeravam - 1.3. stupam u radni odnos na neodređenu uz probni rok od 6 ili 9 mjeseci, poslati ću im i prije raskida ugovora (znači 15.3.) svoj ugovor o radu te ću im predložiti isplatu duga na rate, npr. mjesečno po 1000 kuna do isplate duga s time da će prva rata biti do 15.4. (znači vrlo brzo, pa nadam se da me ljudi neće ovršavati onda zbog toga!), ili da ću im u roku od 3 mjeseca rada, tj. kada dobijem 3 platne liste, podići gotovinski kredit i odjednom, sve u jednom isplatiti dug od 12 000 kuna i to je to. čim dobijem ugovor, poslati ću im napismeno, kao šta sam i ovdje napisao, svoju namjeru i dobru volju da dug isplatim te uz to priložiti ugovor i poslati AR povratnicom na Prašku ili gdjegod da već jesu u Zagrebu i to je to! Mišljenja sam da sam ja to dobro zamislio, ali pitanje je kako su oni to zamislili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto imaš najmjeru vratiti (a i moći češ ako se zaposliš) bit će to sve ok....neće te odmah ovršiti...dobit ćeš prvo cijelokupan račun sa rokom plaćanja.....i ako te u tom roku ne zovu,nazovi ti njih i predloži im na rate....90% su šanse da ti odobre onako kako si zamislio....i nemaš problema ni sa blokadom,a ni sa autom....

 

za dizanje drugog kredita moraš imati i kreditnu sposbnost ,stalni posao itd...bolje ti je s njima na rate...njih ne zanima jel radiš ili ne radiš,nego kako češ to ispunjavati kako se dogovorite...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, jasno - hvala.

 

Dali je nužno da prepisujem auto na nekoga ako ću već prvu plaću dobiti ravno mjesec dana nakon šta su oni meni raskinuli ugovor? Dakle, 15.3. je zadnji datum do kada oni mene mogu "pričekati" sa uplatom, ako ne uplatim do tada ništa, onda se raskida ugovor i ide dalje u postupak, a već 15.4. meni će sjesti prva plaća kod novog poslodavca?

 

Prepiši auto što brže dok ga porezna ne blokira, nemogu ti ništa, starci su imali trgovački obrt i kad je propo ostali su dosta dužni konzumu i takvim firmama i naravno jamče sa osobnom imovinom, e sad jedan auto kaj su uspjeli prebacili prije blokade, a drugi nisu na vrijeme prebacili i blokiran je, ali proslo je već ima 4,5 godina i nisu ga ovršili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...
prije 2 sati , luca_k je napisao:

Ja raskid ugovora sa Porche leasingom nisam raskinula, a auto je prodao netko treći.

Ako je auto oduzet u ovršnom postupku tada je ovrhovoditelj raspolagao sa ovršnom ispravom, a auto nije prodao nitko treći već sud na dražbi radi namirenja tražbine ovrhovoditelja. 

prije 2 sati , luca_k je napisao:

očekujući da će mi auto vratiti za veliki trošak, koji nije moj.

Auto Vam neće vratiti novi kupac, a ako smatrate da dug nije Vaš to bi trebalo dokazivati u parnici na koju će Vas uputiti sud ukoliko uložite žalbu izvan roka, a pozivajući se na ovaj žalbeni razlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija