Jump to content

Darovni ugovor


mimi22

Preporučene objave

Pazite, nužni dio možete potraživati samo ako vam je isti povrijeđen odnosno da iz ostatka ostavine ili za života majke kroz darovanje niste dobile imovine u vrijednosti najmanje nužnog dijela.

 

Ako vas ima 3 sestre i brat (i pod pretpostavkom da otac nije živ), nužni dio svakog nasljednika iznosi 1/8 ostavine (u što se ubrajaju i darovi učinjeni dobiveni od majke za njezina života).

 

Tako da vam je to stvar matematike, stavite na papir sve, zbrojite, podijelite i imate odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na brzom odgovoru. Sad saznajem i imam čistu situaciju koja je slijedeća:postoje ukupno 4 nasljednika(i nitko nije dobio nista)medju kojima je i brat koji je darovanjem dobio nekretninu koja je vec uknjižena u knjige. Dakle, on je jedini koji je nesto dobio darovanjem.

Što u tom slučaju?

Hvala još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda napravite ovako - stavite na papir vrijednost nekretnine darovane bratu i nekretnine koja ulazi u ostavinu (te eventualno još kakve imovine), umanjite troškove pogreba i eventualnih dugova i imate vrijednost ostavine.

 

Sad tu vrijednost podijelite na 8 dijelova, jer budući vas ima 4 nasljednika, nužni dio svakoga iznosi polovinu zakonskog dijela, dakle 1/8 i vidjet ćete je li ili nije povrijeđen nužni dio.

 

Ono što je Matrix napisao u postu #8 svakako stoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani dobila sam darovni ugovor o stanu prijavila na poreznu i uknjizila se u zemljisnje knjige.u ugovoru pise da mi darovatelj jamci da nekretnina nije opterecena nikakvim knjiznim ili vanknjiznim teretima.U meduvremenu je darovatelj preminuo a ja sam u zagrebackom holdingu saznala da racuni nisu placeni od 2012.Utuzeno dugovanje je 41000kn a redovno 7000kn.Sta sad moram li ja to platiti sta da radim hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani dobila sam darovni ugovor o stanu prijavila na poreznu i uknjizila se u zemljisnje knjige.u ugovoru pise da mi darovatelj jamci da nekretnina nije opterecena nikakvim knjiznim ili vanknjiznim teretima.

 

Kada je to točno bilo?

Jeste li o promjeni vlasništva obavjestili Holding i sve druge pružatelje komunalnih usluga?

Pazite - nemojte navoditi da ste nekretninu dobili darovanjem. Vi ste novi vlasnik.

Što je sa strujom, plinom, ...?

 

U međuvremenu je darovatelj preminuo

Kada je preminuo?

Tko je vama darovatelj? Spadate li u krug nasljednika?

Je li bila ostavinska rasprava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u hildigu su mi rekli da ako se ne podmire dugovanja od prijasnjeg vlasnika da ce meni sjesti na ovrhu
jedno je reći a drugo učiniti,obzirom da u konkretnom slučaju ovrha nemože biti uperena protiv vas(manjkavost pasivne legitimacije),izuzev da Vi nepromišljenim potezima i bezobrazlukom vjerovnika potpišete pravni posao o preuzimanju duga ili na bilo koji drugi način priznate i prihvatite dug kao svoj.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija