Jump to content

Dug prema drzavi


Luka subasic

Preporučene objave

Poštovani,imao sam obrt koji sam zatvorio sa 2012 godinom,ostala su mi dugovanja prema porezu i mirovinskom u iznosu 77000 kn plus kamata u iznosu od 38000 kn,pošto prije nisam bio u mogućnosti otplaćivati niti dignuti kredit kako bih to riješio,nedugo sam se našao u situaciji da bih to napokon mogao riješiti sa podizanjem kredita,( povećanje plaće mi je to omogućilo) sad me zanima budući da je već 2017 god,da li je moguće,tj gdje i kome se javiti kako bi dobio oprost kamata na temelju jednokratne uplate osnovice duga u iznosu 77000 kn.gdje god sam otišao kažu da je to nemoguće. Pa me zanima dal postoji neki zakon ili neka osoba koja bi to omogućila,jer ja želim platiti svoj dug ali s obzirom na kamate sam u nemogućnosti podići toliki iznos kredita zajedno sa kamatama,žar stvarno državi nije u interesu da ja platim svoj dug

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pođite na poreznu upravu, provjerite tko vam vodi predmet i vidite da li vam je nešto od toga pošlo u zastaru. Naime od 1.1.2017.g. je na snazi novi zakon gdje je apsolutna zastara nakon 6godina. Ovo vam govorim iz svježeg vlastitog iskustva.. nakon nove godine sam pošla da sredim dug i ustanovilo se da je poprilično toga pošlo u zastaru, također obrt zatvoren 2012.g. na ono što vam je ostalo neće vam htjeti otpisati kamate, tako da ćete kamate ako vam nije pošlo u zastaru morati platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Pođite na poreznu upravu, provjerite tko vam vodi predmet i vidite da li vam je nešto od toga pošlo u zastaru. Naime od 1.1.2017.g. je na snazi novi zakon gdje je apsolutna zastara nakon 6godina. Ovo vam govorim iz svježeg vlastitog iskustva.. nakon nove godine sam pošla da sredim dug i ustanovilo se da je poprilično toga pošlo u zastaru, također obrt zatvoren 2012.g. na ono što vam je ostalo neće vam htjeti otpisati kamate, tako da ćete kamate ako vam nije pošlo u zastaru morati platiti.

Molim vas za pomoc...31.7.2006. sam zatvorila obrt, dobila sam ovrhu 2006. ili 2007. budući da neposjedujem nista i ne radim da li je moj dug otisao u zastaru radi se o dugu poreza u iznodu od 555 kuna i 38000 kuna duga za doprinose.

Hvala unaprijed

 

Ažurirano

 

Molim vas za pomoc....obrt sam zatvorio 31.7.2006. ovrhu dobio 2006. Ili 2007. Nemam ništa i ne radim da li je moj dug otišao u zastaru...radi se o dugu poreza i doprinosa...sto da napravim ako je otislo u zastaru... Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija