Jump to content

Podjela imovine I kredita


dado05

Preporučene objave

Zanima me kako ide podjela imovine I kredita u rastavi I dal veze ako je zena ostavila sve I otisla od mene I djece ? Mislim dal to utjece na podjelu imovine I kredita koje imamo a na mene su

Rastava braka i podjela bračne stečevine su dva različita postupka...

 

Što se tiče podjele imovine (bračne stečevine), treba pokrenit sudski postupak tužbom za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine i u tom postupku utvrđivati i prava i obveze proistekla za vrijeme trajanja bračne zajednice (bračnu stečevinu), te se sve dijeli na jednake djelove (50:50), ako sporazumom drugačije nije riješeno i dogovoreno...

 

Ne utječe, bez obzira tko je i kada napustio bračnu zajednicu, sve stečeno za vrijeme trajanja iste (prije napuštanja bilo kojeg supružnika bračne zajednice, čime je ista prestala postojati) dijeli se na jednake djelove između supružnika..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim dal to utjece na podjelu imovine I kredita koje imamo a na mene su

 

Kod otplate kredita bračna stečevina je dio duga otplaćen za trajanja zajednice. Dio koji otplaćujete nakon prestanka zajednice je vaša stečevina , ne bračna. Zato ne bi trebali otezati goinama s rastavom ako je među vama gotovo. U protivnom raskid zajednice neće biti evidentiran, pa ćete biti u težoj poziciji prilikom utvrđivanja i podjele bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teoretski gledano ima pravo, ali postoji i jedna presuda VSRH-a, koja ističe da ukoliko su ulaganja učinjena dobrovoljno i ulagač je od istih i sam imao koristi, da to pravo tada ne ostvaruje.

 

Ako se možda pitate za nastup zastare, ona ne teče za vrijeme trajanja braka među bračnim supružnicima, tako da na to ne možete računati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz ja imam jedni pitanje,dali netko zna dali bivsi suprug moze trazit povrat ulozenog u tudu nekretninu nakon 12 god od ulaganja,naime on mene trazi da ga isplatim sto je pomogao u uredenju moje vlastite imovine,naravno nema nijedan dokaz?

 

Gleda se i kakvo je to bilo ulaganje. Ako se uložilo u bitno povećanje vrijednosti (primjerice dogradnja obkjekta, ili uređenje roh bau objekta) onda tu ima više osnova za takvo potraživanje nego ako se uložilo tek u obnovu kupaonice , zamjenu parketa i slične manje zahvate. A nakon 12 godina neko manje ulaganje se i amortiziralo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ulaganje je bilo u smislu postavljanja plocica farbanja kupnju namjestaja jer dosta toga je I moj tata platio.sad smo na sudu zbog toga moji su roditelji rekli koliko su oni davali,a imam I prijatelja od tate koji je posvjedocio na sudu da je radio struju u tom stanu I da nije bio placen za to,jer nam je radio uslugu.Pa me zanima kolike su njegove sanse da dobije nesto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ulaganje je bilo u smislu postavljanja plocica farbanja kupnju namjestaja jer dosta toga je I moj tata platio.sad smo na sudu zbog toga moji su roditelji rekli koliko su oni davali,a imam I prijatelja od tate koji je posvjedocio na sudu da je radio struju u tom stanu I da nije bio placen za to,jer nam je radio uslugu.Pa me zanima kolike su njegove sanse da dobije nesto

 

Objektivno ne vidim da bi on trebao nešto dobiti.

Uložio je u vaš stan, i zajedno ste živjeli. Vi ste 'dali' stan na korištenje. Hipotetski bi se moglo postaviti i pitanje koja je vrijednost amortizacije stana.

Ali na kraju će sud moguće ići za tim da ipak njemu odredi neki manji iznos kao naknadu ulaganja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom stanu ostajemo zivjeti ja I moj sin od 6 god,a jos iz braka imamo I auto njegov kojeg on vozi u vrijednosti 10000eura i barku opet njegovu pa se ja nadam nekakvoj podjeli u smisli njemu neka ide auto i barka jer meni zaista ne treba a ja ostajem u stanu

 

dali su barka i auto kupljeni dok ste bii u braku u braku?

ako je tada je auto i barka bračna stečevina. suvlasništvo 1/2 i 1/2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija