Jump to content

posjedovanje marihuane


kordanima

Preporučene objave

Pozdrav, imam par pitanja vezanih uz situaciju koja mi se dogodila jucer.

Zaustavljena sam od prometne policije u jutarnje sate i ponudili su mi alkotest koji sam prihvatila i napuhala 0,74, odnosno 0,64 sa odstupanjem, za to sam dobila kaznu od 1000 kn i 1 mjesec bez vozacke , trenutno nezaposlena, nikad kaznjavana za slicne ,uzdrzavam maloljetno dijete, odlucila sam napisati prigovor na visinu odredene kazne i cinjenicu da zivim izvan grada te mi je auto potreban za pronalazak i obavljanje posla, ali tu nije kraj, isti prometni policajac je namirisao marihuanu koja mi je bila u hlacama. pitao me da li posjedujem i ja sam je uredno predala, napisao mi je kaznu od 5000 kn + 500 kn troskova. Inace ne konzumiram rekreativno i paketic sam imala jer sam htjela praviti caj, vezano uz neugodne hormonalne probleme, nisu me testirali za upravljanje vozilom pod utjecajem opijata i nisu izvagali kolicinu ispred mene, nisu me ni poveli u postaju da ju izvazemo u mojoj prisutnosti. Ja takoder neznam tocnu kolicinu paketica jer mi je to netko bio poklonio nakon sto smo razgovarali o medicinskim beneficijama marihuane. Po mojoj slobodnoj procjeni u tom paketicu moglo je biti max. 1 gr. U trenutku zaustavljanja sa mnom je bio i jedan svjedok.Policajci su uzeli paketic . Trenutno se spremam pisati zalbu ako nista drugo na visinu kazne jer zaista nisam u mogucnosti platiti odmah i sve .

Moje pitanje se tice znaci...utvrdivanja kolicine supstance....kako ja mogu biti sigurna da su oni naveli pravu kolicinu i da li je njihov protokol ispravan

i da li igra ulogu namjera moje upotrebe, trenutno nemam nikakvu konkretnu medicinsku dokumentaciju

i cinjenica da nisam nikad bila kaznjavana ni prekrsajno ni krivicno

 

Unaprijed hvala na informacijama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali su izvagati i izdati ti potvrdu. Jesi uopće dobila potvrdu?

 

Što se tiče kazne, preleti malo teme na forumu da si vidiš kakva su iskustva - uglavnom novčane kazne 700-2000 kuna, a imaš hrpu olakotnih okolnosti, pa će ti sigurno znatno ublažiti.

 

 

Dobila sam potvrdu o privremenom oduzimanju predmeta na kojoj pise da mi je oduzet smotuljak PVC zelenog biljnog materijala nalik na opojnu drogu marihuanu, izvagali nisu niti su me poveli u postaju da tamo izvazemo.

Hvala na brzoj reakciji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potvrdi ne piše količina? To tako ne bi smjelo biti, ali nemam iskustva s negiranjem na osnovu takvog propusta, tako da ne znam što bih ti o tome rekao, tj. isplati li se ići na tu grešku. Naime, tu se ne radi o nečem što se da ispraviti kasnije u postupku kao neka druga formalna greška, ali za postojanje prekršaja nije bitna količina, jer je posjedovanje i najmanje količine prekršaj sam po sebi...

 

Pričekaj da naleti još netko za drugo mišljenje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javite se kada dobijete kući optužni prijedlog ili eventualno prekršajni nalog. Ovo sa nenavođenjem količine je definitivno greška, iako stoji i ovo što Drot piše.

 

Prekrsajni nalog mi je izdan na licu mjesta .

Svakao sam htjela napisati prigovor na visinu kazne ( 5000 kn) i to bi se trebalo desiti 8 dana od izdanog naloga. Nisam sigurna da li taj propust trebam spomenuti u prigovoru .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opcije su ti 2:

1. - priznanje, kajanje, olakotne okolnosti i molba za smanjenjem kazne.

2. - ukazivanje na grešku u potvrdi i negiranje prekršaja.

 

U 1. slučaju će ti najvjerojatnije smanjiti kaznu, a s 2. nemam iskustva. Moguće je da će odbaciti optužni prijedlog, a moguće je da samo potvrdi tu kaznu od 5000 kuna (nema ublažavanja kod negiranja). Ne znam niti približno što bi bilo vjerojatnije, pa ne znam isplati li ti se riskirati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opcije su ti 2:

1. - priznanje, kajanje, olakotne okolnosti i molba za smanjenjem kazne.

2. - ukazivanje na grešku u potvrdi i negiranje prekršaja.

 

U 1. slučaju će ti najvjerojatnije smanjiti kaznu, a s 2. nemam iskustva. Moguće je da će odbaciti optužni prijedlog, a moguće je da samo potvrdi tu kaznu od 5000 kuna (nema ublažavanja kod negiranja). Ne znam niti približno što bi bilo vjerojatnije, pa ne znam isplati li ti se riskirati...

 

Nisam mislila negirati, odlucila sam se za opciju jedan , sto me zanima je -da li svejedno ukazati na gresku u postupku obzirom da neznam koju kolicinu su oni naveli ,

-da li prigovorit na citav nalog pa cekati razgovor sa sucem ili bolje objasniti u prigovoru sto se dogodilo i navesti moje razloge za posjedovanje...

-da li namjera uopce igra ulogu u ovakovom prekrsaju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-da li svejedno ukazati na gresku u postupku obzirom da neznam koju kolicinu su oni naveli ,

 

Da, u prigovoru napisati da na potvrdi nije navedena količina, ali da se radilo o manjoj količini. Čisto ad se ne bi mislilo da se radi o ne znam kojoj količini.

 

 

-da li prigovorit na citav nalog pa cekati razgovor sa sucem ili bolje objasniti u prigovoru sto se dogodilo i navesti moje razloge za posjedovanje...

 

Po meni, uvijek je bolje stati pred sutkinju/suca. Uživo dobiju dojam o kome se radi, pa se da i razgovarati.

 

 

-da li namjera uopce igra ulogu u ovakovom prekrsaju?

 

Pod namjeru misliš na razlog posjedovanja? Ako je medicinski, svakako će imati utjecaj. Iako nemaš papire kojima bi to potkrijepila, u razgovoru sa sutkinjom/sucem bi to mogla probati objasniti, pa ćeš vidjeti kako bi išlo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, u prigovoru napisati da na potvrdi nije navedena količina, ali da se radilo o manjoj količini. Čisto ad se ne bi mislilo da se radi o ne znam kojoj količini.

 

 

 

 

Po meni, uvijek je bolje stati pred sutkinju/suca. Uživo dobiju dojam o kome se radi, pa se da i razgovarati.

 

 

 

 

Pod namjeru misliš na razlog posjedovanja? Ako je medicinski, svakako će imati utjecaj. Iako nemaš papire kojima bi to potkrijepila, u razgovoru sa sutkinjom/sucem bi to mogla probati objasniti, pa ćeš vidjeti kako bi išlo.

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema na čemu, sretno i javi kako je prošlo.:palac:

 

Pozdrav...imam jos jedno pitanje..

Naime stiglo mi je pismo od policije...Rjesenje o Ispravku prekrsajnog naloga, gdje su promjenili originalni tekst i nadopunili

 

da sam kod sebe neovlasteno posjedovala marihuanu koja u sebi sadrzi vise od o,3% THC-a sveukupne tezine 1,5gr, pakiranu u jedan paketic od 1 gr sa zataljenim vrhom i nepakirani komadic od 0,5 gr te da mi je isti oduzet.

Nadalje da je u postaji utvrdeno da je prekrsajni nalog sadrzavao pogresku koja se odnosi na cinjenicni opis prekrsaja te da nije bila navedena mjera oduzimanja predmeta sto je trebalo ispraviti , iako ja imam potvrdu o oduzimanju

 

Pitanje je da li trebam pisati prigovor i na ovo novo rjesenje ili je dostatan stari prigovor u kojem sam trazila da izadem pred suca i navela da nisu izvagali paketic predamnom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija