Jump to content

Ovrhe i nekretnina


IvaPiva1234

Preporučene objave

Poštovani!

Kao i vecina ostala sam 2009 bez posla i pala u dugove i blokadu. Trenutno zivim od alimentacije za kcer i djecjeg doplatka. Nekako se snalazimo. 2006 sam kupila stan bez vlasnickog lista jer se ni predhodni stanar nije mogao upisati. Stan se danas vodi kao drustveno vlasnistvo, i Industrogradnja. Imam potrebne papire sada za upis ali mi trenutno ne pada na pamet upisivati se. Do sada me nitko nije pronasao kao vlasnika stana i nije pokusavao me tako ovrsiti. Dobivam doma naravno opomene i ovrhe.

Interesira me kako najbrze i najbezbolnije prenjeti stan na kcer (16 god).

Citam da ako napravim darovni ugovor da ga se moze pobijati ak me nadju.

dali da ga fiktivno nekom prodam? Napravim ugovor s kcerkom o dozivotnom uzdrzavanju?

Hvala svima na odgovoru i savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

dali da ga fiktivno nekom prodam? Napravim ugovor s kcerkom o dozivotnom uzdrzavanju?

Hvala svima na odgovoru i savjetu

 

ugovor o doživotnom uzdržavanju (ili dosmrtnom ali plaća se porez na promet nekretninama) bio bi najbolje rješenje.

nisi knjižni vlasnik pa daješ izvanknjižno vlasništvo. predaj joj ugovor o kupnji stana.

 

čudno je da si kupila stan koji nije u vlasništvu prodavatelja.

dali si od prodavatelja dobila ugovor o prodaji zaključen sa vlasnikom (industrogradnja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija