Jump to content

Tvrtka u RH, a rad u inozemstvu ?


Tupatupa

Preporučene objave

Poštovani,

 

uskoro otvaram tvrtku u RH, ali bi tokom zimskog perioda kada ne ostvarujem prihode otišao raditi u Norvešku jer mi se pružaju dobri uvjeti. Naravno, u Norveškoj bih radio legalno.

 

Da li je takvo što izvedivo i da li postoji nešto na što treba posebno pripaziti u vidu poreza ili sličnog?

 

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

doprinose ćete morati plaćati bili zaposleni ili nezaposleni u vašem društvu kao direktor, to je nova odredba od 01.01.2017. godine, čak i po većoj osnovici ako ste nezaposleni direktor. Međutim, knjigovođa će vam znati reći više o tome.

 

Ukoliko nisam zaposlen i osiguran negdje drugdje, mogu li i dalje u svojoj firmi biti nezaposleni direktor?

 

Trenutno sam u inozemstvu i slažem neke ideje pa mi je teško doći do informacija.

 

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko nisam zaposlen i osiguran negdje drugdje, mogu li i dalje u svojoj firmi biti nezaposleni direktor?

 

Trenutno sam u inozemstvu i slažem neke ideje pa mi je teško doći do informacija.

 

Hvala !

 

Da, ali kao što je poštovana Ruby već napomenula, osnovica za doprinose za članove uprave, direktore od 01.01 ne može biti niža od 5030,35 kn pa su prema tome i sama davanja za iste povečana. Kao direktor se možete zaposliti i na pola radnog vremena pa su i davanja manja, ili se možete zaposliti kao djelatnik u vašoj tvrtci, znaći sklapate ugovor o radu između vas kao člana uprave koji zastupa društvo i vas kao fizičke osobe. Na takav bi način mogli sebe u zimskom periodu izaslati na rad u Norvešku. No, kao sve ovisi o detaljima što bi ste otvarali i čime bi ste se bavili, sve konkretnije odgovore bi mogli dobiti u malo boljem knjigovodstvenom servisu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija