Jump to content

HRT-ov platni nalog?


assimilation

Preporučene objave

Zanima me sljedeće:

 

dakle po nedavnim izmjenama zakona(ili je bio samo prijedlog izmjena) ..ne sjećam, uglavnom recimo da su izmjene već stupile na snagu.....znači po tim izmjenama HRT može sam izdati platni nalog za neplaćenu taksu i taj platni nalog predstavlja ovršnu ispravu.

E sad, zastara za RTV taksu je 1 godinu po ZOO, ali zastara za tražbine utvrđene odlukom suda ili drugog nadležnog organa je 10 godina.

U ove druge nadležne oragane (koliko sam ja shvatio) spadaju upravni organi, a trebale bi tu onda spadati i pravne osobe s javnim ovlaštenjima.

Sad je pitanje : spada li HRT u te osobe s javnim ovlaštenjima, jer ako spada onda bi taj njihov platni nalog bio "odluka drugog nadležnog organa" koju spominje ZOO i u tom slučaju bi zastara za taksu bila 10 godina zato što je potraživanje takse utvrđeno tim platnim nalogom..ili ipak taj platni nalog nije odluka drugog nadležnog organa pa bi onda zastara i dalje bila 1 godinu?

Zna li netko odgovor?:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija