Jump to content

Unistenje privatne imovine


Ladyrennie

Preporučene objave

Trebala bih savjet. Radi se o nekretnini kupljenoj na drazbi. Nekretnina je legalno moja (izvrsen upis u knjige) i nekako smo se uspijeli dogovoriti s dosadasnjim stanarima oko datuma njihovog izlaska Bez n pokretanja naloga za iseljenje. Medutim u zadnjih par Dana dok vrse selidbu apsolutno su devastirali Stan. Receno nam je da smiju uzeti samo namjestaj jer nekretnina je procjenjena s centralnim grijanjem, parketima, wc skoljkom, kadom it'd a oni su poskidali sve, dobili smo stan u roh bau izdanju. Znam da ih privatno mozemo tuziti (materijalno i kriminalno). Moja apitanja su

1. Da li treba zvati policiju i u kojem trenutku zvati

2. Hoce li sud priznati moje fotografije kao dokaz ili moram zvati osobu npr javnog biljeznika

3. Opcenito kako pokrenuti postupke protiv njih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na tako brzom odgovoru. Mozete li mi molim Vas reci da li mogu nazvati policiju iako sluzbeno nam nisu predani kljucevi. Naime radi se o obiteljskoj kuci (ja sam u gornjem stanu) tako da mogu vidjeti sto rade i pouzdano znam da nisu zavrsili sa planiranom devastacijom (parketi nisu do kraja skinuti plocice itd). Da policiju zovem samo u trenutku kad su u "poslu" ili ih mogu nazvati I dok njih nema. Vrata su ostavili otkljucana.

Isto tako da li ja mogu s obzirom da njih nema I ostavili su vrata otkljucana preuzeti vlasnistvo? Napominjem, papirnato I sudski sam vlasnica ili uistinu moram cekati da mi oni sluzbeno predaju kljuceve? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro bi bilo da ih policija zatekne 'u poslu' trganja pločica i parketa. Tako bar neće naknadno moći reći da 'oni o tome ne znaju ništa'. Ljudi koji su tako maliciozni da idu besmisleno uništavati stan upravo tako će se na sudu braniti.

 

Što se tiče tužbe za naknadu štete, prvo provjerite imaju li oni uopće neke imovine iz koje bi se vi mogli naplatiti kad dobijete spor. Jer ljudi koji su ostali bez nekretnine u kojoj su živjeli moguće nisu svotom koja je postignuta na dražbi čak ni podmirili cijeli dug vjerovniku.

 

Što se tiče ove devastacije...

Ako je stan noviji a oni su ovršeni relativno brzo, to je stvarno velika šteta. U tom slučaju trebali ste sa bivšim vlasnikom dogovoriti da brzo iseli, a vi ćete mu dati neki novac 'da se snađe' za prvu ruku. Tako osigurate da ne krenu uništavati.

 

 

Ali ako se radi o starijem stanu, a agonija bivših vlasnika sa dugovima, ovrhom i dražbom se rastegla na pet ili više godina, onda možda ta šteta i nije tako strašna. Stara kada , stare ploćice, staro centralno... većinu toga biste ionako vjerojatno zamjenili. Više pazite da vam sada ne unište instalacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija