Jump to content
Anavii

Kako dobit Putovnicu?

Preporučene objave

Dobar dan!

Zanima me na koji nacin je moguce steci Hrvatsku putovnicu. Naime nije rijec o meni nego o mojoj tetki polusestri moga oca. Ona je rodjena u Njemackoj ali citav zivot zivi u BiH. Njezina majka posjeduje Hrvatsku putovnicu kao i moj otac njezin polubrat. Da li postoji mogucnost da ona dobije Putovnicu i na koji nacin jer mi se cini da vecina ljudi koji rade po nasim konzulatima nisu bas upuceni u svoj posao.

Jos moram napomenuti da ona ima 38g. te da je pravoslavno krstena jer je baka bila udana za pravoslavca, ali je ona spremna krstiti se ponovno u katolickoj crkvi ako je potrebno.

Hvala unaprijed

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Krstenica se vise ne prihvaca kao dokument, uopce je ne prosledju dalje. Nema pravnu vrijednost vise, nekad je imala. S obzirom da gospodja ima 38 godina, i da zivi u BiH, mozda da zatrazi od zavoda za statistiku podatak kako se izjasnjavala na popisu stanovnistva, ili joj taj podatak mozda stoji u izvatku iz knjige rodjenih. U svakom slucaju vrlo tesko, vjerovatno gotovo nemoguce shodno okolnostima. Ima tu jos gomila dokumenata, ne samo za sebe vec i za veci dio obitelji...

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad