Jump to content

Obrt,OPG, šumarstvo,nejasnoća dosta :)


berdas007

Preporučene objave

Pozz ljudi...Dakle zaposlen sam u državnoj službi i želim si otvoriti obrt za izradu ogrijevnog drveta..Budući na obim posla išao bi paušalno za početak u najmanju skalu do onih mislim 80-tak tisuća prometa godišnje...Ljudi koji to imaju na sebi plaćaju obveze oko 10000kn godišnje... mene zapravo zanima,dali se ta djelatnost može obavljati ako se otvori OPG ili nekakva dodatna djelatnost? Tipa da se mogu danas sutra kroz opg prijaviti na kakve poticaje vezane za tu djelatnost? Ili pod opg-om moram imati poljoprivredu a izradu ogrijevnog drveta kao dodatnu djelatnost? Nitko ne bi bio zaposlen osim mene... Eto par smjernica bi mi dobrodošlo jer naš gradski aparat je po tom pitanju dosta neinformiran :( Hvala unaprijed..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz ljudi...Dakle zaposlen sam u državnoj službi i želim si otvoriti obrt za izradu ogrijevnog drveta..Budući na obim posla išao bi paušalno za početak u najmanju skalu do onih mislim 80-tak tisuća prometa godišnje...Ljudi koji to imaju na sebi plaćaju obveze oko 10000kn godišnje... mene zapravo zanima,dali se ta djelatnost može obavljati ako se otvori OPG ili nekakva dodatna djelatnost?

 

Vi bi ostali raditi u državnoj službi?

 

Da vas prvo pitam - imate li vi uopće iskustva u ovom poslu? Jeste li radili sa lančanom pilom, imate li stručni ispit? Jeste li rušili drva u HŠ, izvozili iz šume, ... itd... Nekako mi je čudno da pitate ovdje a ne ljude koji se time bave.

Ja imam OPG , ali to mi je sporedna djelatnost,gotovo pa hobi (pčele, lješnjaci). Ali znam neke kojima je OPG glavna djelatnost, pa kako po zimi nema puno posla odu češće u šumu i navuku drva i za sebe i za prodati. Nisu neke količine, ali ih nitko ne pita ako prodaju koju traktorsku prikolicu drva. Ali nije to baš neki biznis, krvavi je to posao. I da se netko s tim počne baviti naveliko, pitanje je kako bi država na to gledala.

 

Tipa da se mogu danas sutra kroz opg prijaviti na kakve poticaje vezane za tu djelatnost? Ili pod opg-om moram imati poljoprivredu a izradu ogrijevnog drveta kao dodatnu djelatnost?

Za poticaje za takvu djelatnost morali bi imati obrt. I nisam siguran za što bi poticaji bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

pozz.. ja imam šumarski obrt od 1..2018god.

i sad me zanima dali ko zna kako da uvedem drva kroz knjige da mogu izdavati racune

danas sam zvao šumariju i htjeo kupiti klade drva za ogrijev na obrt i nemogu kaže neizdaju više r1 racun za firme 

i sad sam u problemu kako drva koja naprimjer iz svoje šume ocu prodati nemogu izdati racun jer nemam pokrice za to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija