Jump to content

Rješavanje dugova


annemarie

Preporučene objave

Poštovani,imam pitanja.Roditelj je u dugovima i blokiran od više strana,nešto kao porezni dužnik,nešto duguje za komunalnu i ne znam što sve ne.

Trudim se da sad dok je priseban pokuša riješiti dugove,ali ne znam otkud da počnem.

Htjela bi da se to pokrene sada da mi djeca danas sutra ne budemo imali problema.

Da li mi možemo na FINI izvaditi stanje duga tako da se pokuša dogovoriti sa vjerovnicima oko plaćanja?Jer on je aljkav i misli da se to stigne.Ima 70 god.Već su mu sjeli na imovinu,ali ništa ne posjeduje 1/1 jer smo mi naslijedili 1/2 po majci jer su bili razvedeni.Da li mi možemo otkupiti polovinu nekretnine,mada znamo da taj novac bude cijeli išao za dug?I naravno platiti državi porez na to.Da li vjerovnici diktiraju sumu koja bi se trebala platiti za to ili je dovoljno da se napravi procjena?Radi se o kući u prilično lošem stanju,ali se nitko ne usudi ulagati s obzirom na to da je njegova polovina pod ovrhom.Osim toga,kupilo bi se samo radi toga jer on ne smije radi dugova darovati.

Možda bi nam bilo jednostavnije da se odreknemo svega radi dugova,ali srce me boli jer je za to radio cijeli život.A i unučad je tu.Još me zanima u vezi poreznog duga.On je inače obrtnik koji je 20-tak godina na bolovanju.Bojim se da nije dao doznake kako spada i za to vrijeme su mu stavili jako puno poreza.Naravno,umjesto da je pokušao dokazati grešku,on se svadi i dan danas za to.Ja bi mu pomogla to riješiti ako se bude dalo,samo ne znam di se mogu raspitati u vezi toga.

Jako bi mi bilo bitno to pokrenuti jer kad njega jednom ne bude,bit će teže.

Unaprijed se zahvaljujem na svakoj pomoći

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

vi bez njega ne mozete izvaditi njegov ocevidnik redosljeda naplate.

tako da povedite njega s vama.

 

 

 

 

naravno da mozete pokusati dogovorit otplatu duga.

ali to je sve cista dobra volja vjerovnika.

(u slucaju postignuca dogovora, isti prvo pismeno sloziti te tek onda vrsiti ikakove uplate!!)

 

 

 

 

 

 

naravno da mozete otkupiti njegovu 1/2 nekretnine,

novce mu isplatiti na racun, - koje ce pak dugovi pojesti.

 

 

uzmite vjestaka, neka napravi procjenu i uplatite po njoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,imam pitanja.Roditelj je u dugovima i blokiran od više strana,nešto kao porezni dužnik,nešto duguje za komunalnu i ne znam što sve ne.

Trudim se da sad dok je priseban pokuša riješiti dugove,ali ne znam otkud da počnem.

Htjela bi da se to pokrene sada da mi djeca danas sutra ne budemo imali problema.

Da li mi možemo na FINI izvaditi stanje duga tako da se pokuša dogovoriti sa vjerovnicima oko plaćanja?Jer on je aljkav i misli da se to stigne.Ima 70 god.Već su mu sjeli na imovinu,ali ništa ne posjeduje 1/1 jer smo mi naslijedili 1/2 po majci jer su bili razvedeni.Da li mi možemo otkupiti polovinu nekretnine,mada znamo da taj novac bude cijeli išao za dug?I naravno platiti državi porez na to.Da li vjerovnici diktiraju sumu koja bi se trebala platiti za to ili je dovoljno da se napravi procjena?Radi se o kući u prilično lošem stanju,ali se nitko ne usudi ulagati s obzirom na to da je njegova polovina pod ovrhom.Osim toga,kupilo bi se samo radi toga jer on ne smije radi dugova darovati.

 

Jako bi mi bilo bitno to pokrenuti jer kad njega jednom ne bude,bit će teže.

Unaprijed se zahvaljujem na svakoj pomoći

 

zašto bi plaćali njegove dugove ? ako prihvatite plaćanje dugova možda platite više nego što njegov dio nekretnine vrijedi. niste njegov nasljednik i nemate obvezu vračat njegove dugove(do vrijednosti nasljeđene imovine).

čekajte ovrhu pa tu 1/2 nekretnine kupite na licitaciji za puno manje novca.

nekretnina (kuća) je u suvlasništvu i teško da će biti zainteresiran za kupiti takvu nekretninu (1/2nekretnine u suvlasništvu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija