Jump to content

Podružnica


nicoleta

Preporučene objave

Zanima me ako imamo firmu u Hrvatskoj i otvorimo podružnicu u nekoj državi ne članici EU, može li ta firma iz druge države sa stranim radnicima doći raditi opet u Hrvatsku tj. što je potrebno da se dovedu ti radnici iz druge države ako su već prijavljeni da rade pod istom podružnicom ali u drugoj državi???

Jel to izvedivo ili isto ide procedura MUP, rad stranca...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trgovačka Društva na području R.H. mogu Otvarati Poslovne Jedinice..raznih Djelatnosti.

Za Poslovanje u drugoj Državi (neovisno.dali je u EU.ili ne )Trg.Društva iz R.H.

Osnivaju Društva - Kčeri (ne ,obavezno.može društvo Osnovati isti Vlasnik Društva)

Tada ta Društva Zapošljavaju određene Radnike..sklapaju Ugovor sa (svojom) Firmom

u R.H. i sve dalje ide po Ugovoru koji su Dvije Pravne Osobe Potpisale.

Što se tiče Boravka i Rada tih Radnika u R.H..sve je isto..kao da ste Angažirali,,bilo

koju Stranu Firmu.

Zaključak : Kao da ste Angažirali Firmu iz bilo koje Države..sve između Vas je stvar

Ugovora koji međusobno Potpišete.

Poz. frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dozvola za Rad Radnika vam je u tom slučaju potrebna.

Večina odgovora..koja se ..vjerovatno..automatizmom..stavljaju pod TRGOVAČKO

PRAVO..ili to nisu.ili u pitanjima ima elemenata..koji spadaju.u Financije - Recimo..

Vaše zadnje pitanje. ne ide u Tgovačko Pravo..ali..evo..pokušat ču vam,dati..moguči

odgovor.

Ako osnujete Firmu u drugoj državi..da probate..u tu firmu zaposliti radnike iz Hrvatske..i.sa tim radnicima ta Firma izvodi radove u HR..za vašu >matičnu firmu<

Vidite..ovo..i nije ..odgovor..ovoje više,,kopilacija..>plivanje u okvirima Zakona<

U tom slučaju, radna dozvola i dozvola boravka ne treba..jer su Radnici..iz Hrvatske..

ali.u tom slučaju..ako bi ta vaša firma izvodila radove u Državi..u kojoj je regitrirana..

tada bi za te radike iz Hrvatske trebali dobiti radnu dozvolupo propisima Matične

Države.

Pravi odgovor bi dobili, tek kad bi napisali..u koju svrhu bi osnivali Firmu u Stranoj Državi..a ta firma bi izvodila radove u HR..?

Postoje dva Odgovora sa vaše strane.

1. Da bi plačali manji porez itime ostvarili veču dobit.

2.Radi jeftinije radne snage..i.tu se ,opet radi o uštedi na rashodima.

Treči..odgovor..kojije ...nemoguč..je taj..Jer u HR..nema tog profila radnika na Burzi.!

Evo..na vama je da odgovorite..dali je 1. ili 2. tad bi vam vjerovatno mogao dati.

precizniji odgovor.

poz. frenki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odgovor je i 2 i 3, ne toliko radi jeftinije snage koliko je kod nas trenutno teško naci recimo građevince ili pekare. Ali ono koliko sam se raspitala je jednako da moramo poštivati zakon o strancima i nebitno što je firma osnovana u drugoj državi i radnici iz te države bi trebali imati dozvolu za boravak i rad a to je naravno čitava procedura. Iskreno ne govorim u svoje ime, tako da mi ovo nikad ne bi palo na pamet nego poslodavac je taj koji traži način kako dovesti ljude izvana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi..i sad možete zaposliti Radnika iz Druge Države..koliko sam upučen..3 / 1.na

3 naša radnika možete imati jednog iz druge države..

Ali..kad se radi o stranim državljanima..kad im..svake godine produžuje te dozvolu.

mora te donijeti dokaz..da firma ne duguje >državi< ni jednu kunu.

Vi..osnujte firmu u drugoj državi,,gdje tih radnika ima..redovno ih prijavite..

Sklopite posao sa >tom stranom firmom< i sa njom dolaze..njeni radnici.tu je zakon

drugačije regulirao stvari.

Vi..za te radnike..ne trebate tražiti >radnu dozvolu< ..to je nešto drugo.na odnosu

stranac zaposlen u hrvatskoj firmi.

Ovo pitanje nije čisto,,trgovačko pravo..

Isto kad je behtel..izvodio radove na HR cestama...

To je pitanje za drugo područje..koliko sam vam mogao..i ako sam vam pomogao..

bit če mi drago.

poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija