Jump to content

Kupnja zemljišta


Perro

Preporučene objave

Ispričavam se svima.Mala promjena...Naime u ZK sam naišao na ovo,pa me zanima što to znači? Dali je vlasnik osoba koja je umrla ili općina?

 

A

Posjedovnica

Zemljište xxxx

 

B

Vlastovnica

1. vlasnički udio.1/1

Umrla osoba

 

C

Teretovnica

1.1. Primljeno: 26.ožujka 1979. br....

Na temelju rješenja općine xy općinske uprave prihoda u xy br. xxxxx od 7.prosinca 1978. i ovos.dozvole izvršenja od 23.ožujka 1979. broj xxx uknjižuje se ovršno založno pravo na nekretninama upisanim u A I.radi naplate dužnog poreza u iznosu od DIN xxxx sa 12% kamata od xxx do plateža,DIN xxx u ime troškova u korist:

OPĆINA xxx-općinska uprava prihoda u xxx

 

O čemu je tu riječ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nema nasljednika vrijedi čl.6 i 20 Zakona o nasljeđivanju,no svakako da se mora provesti ostavinski postupak u kojem će Općina,odnosno Grad biti utvrđen kao nasljednik.

u korist:OPĆINA xxx-općinska uprava prihoda u xxx
znači da je umrli vlasnik ostao dužan Općini,a koja je po opisanom činjeničnom stanju ujedno i nasljednik,slijedom čega je nastao zanimljiv učinak da Općina duguje sama sebi:palac:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se svima.Mala promjena...Naime u ZK sam naišao na ovo,pa me zanima što to znači? Dali je vlasnik osoba koja je umrla ili općina?

 

Kao što su kolege objasnili, ako se ne nađe nasljednik, to bi kao ošasnu imovinu 'naslijedila' jedinica lokalne uprave. Ako to oni naslijede a nemaju plan što bi s tim, vjerojatno će objaviti javni natječaj za prodaju.

 

Teretovnica

1.1. Primljeno: 26.ožujka 1979. br....

Na temelju rješenja općine xy općinske uprave prihoda u xy br. xxxxx od 7.prosinca 1978. i ovos.dozvole izvršenja od 23.ožujka 1979. broj xxx uknjižuje se ovršno založno pravo

 

O čemu je tu riječ???

 

Gotovo sigurno je teret stavljen temeljem neplaćanja poreza na zemlju, koji je tada postojao.

Možda je to plaćeno pa teret nije obrisan. Ali moguće i nije , pa bi lako moguće u tom slučaju porezna uprava ovrhom i javnom dražbom pokušala naplatiti dug.

 

Kontaktirajte grad (ako se radi o većem gradu) ili nadležnu županijsku upravu za raspolaganje imovinom (za manje općine nisam siguran da se time bave). Pitajte ih što će biti s tom nekretninom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupnja je jako velika i mukotrpna procedura. pogotovo ako ne znas postupak odnosno di trebas prvo i sta.

ja sada imam slicnu situaciju oko zemlje. to moras ici na 100 mjesta. pa trazi ovog ovo i ovog ono.

uglavno ako je vlasnik preminuo ide ti ovako.

Mora postojati tko je naslijedio.ako nema djece i zenu onda opet ide na ujaka i neke rodake. znaci netko je morao to nasljediti. jedino ako je bio neki dug onda su se svi odrekli kako nebi placali te dugove. ako je osoba digla kredit i preminula. kredit je bio cca 10,000e ....naravno da su se svi odrekli zemlje i nasljedstva kako nebi morali placati te dugove.

moj savijet ti je da si platis nekako odvjetnika da ti on to sve prikupi i sazna. platiti ces ga sta ja znam 1500-2500 kn ali on ce ti sve odmah znati i sve ce brze dobiti.

Ovako ces se proci pola drzave i cekati 90 sati u redovima da na kraju mozda saznas da ne mozes kupiti nista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija