Jump to content

Komunalna naknada - suvlasnštvo


Trnovac 2508

Preporučene objave

Posjedujem nekretninu izgrađenu prije 1968. godine. Na istoj k.č. je i nekretnina suvlasnika igrom slučaja mog brat. Ušao je u posjed moje nekretnine i već 20 g. se vodi spor o razvrgnuću suvlasničkog odnosa. Sada se desila i nadogradnja suvlasnika i legalizacija istog objekta. Ja nisam ništa platila niti legalizirala. Dolazi do novog izračuna komunalne naknade i mene se obvezuje plaćanje i polovoce površine novog objekta. Imam rješenje Općinskog suda o ometanju posjeda gdije je izrečeno da je nekretnina moja a da je suvlasnik u mirnom posjedu i meni se zabranjuje korištenje iste dokle god je on u posjedu.

Zanima me da li je vlasnik nekretnine u mom slučaju dužan plaćati komunalnu naknadu ili korisnik iste?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjedujem nekretninu izgrađenu prije 1968. godine. Na istoj k.č. je i nekretnina suvlasnika igrom slučaja mog brat. Ušao je u posjed moje nekretnine i već 20 g. se vodi spor o razvrgnuću suvlasničkog odnosa. Sada se desila i nadogradnja suvlasnika i legalizacija istog objekta. Ja nisam ništa platila niti legalizirala. Dolazi do novog izračuna komunalne naknade i mene se obvezuje plaćanje i polovoce površine novog objekta. Imam rješenje Općinskog suda o ometanju posjeda gdije je izrečeno da je nekretnina moja a da je suvlasnik u mirnom posjedu i meni se zabranjuje korištenje iste dokle god je on u posjedu.

Zanima me da li je vlasnik nekretnine u mom slučaju dužan plaćati komunalnu naknadu ili korisnik iste?

 

zašto korisniku nekretnine ne uputiš prjedlog za sklapanje ugovora o najmu.

ako odbije potisati ugovor ili primiti pismeno tužbom traži najamninu unazad 5 godine i iesljenje. vlasnik plaća sve troškove (ako nije drugačije ugovoreno ) ali tužbom može tražit povrat uložeog sa kamatama. vlasnik mora plaćati račune i čuvat ih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija