Jump to content

Zakon u trgovinama


boby14

Preporučene objave

postovani

imama pitanje vezano za pravila u trgovinama tipa kaufland,interspar..itd

zanima me dali je krađa ako na suhom vocu uzmete malo i probate kvalitetu prije odluke o kupnji?najme sama sam probala brusnicu da vidim dali bi je kuila ili ne na prostoru nije bilo naznačeno nigdje da je to zabranjeno nakon sto sam platila sve sto sam kuila,zaustavili su me zastitari i prema svojoj odokativnoj procjeni naplatili sto sam degustirala sad me zanima dali je to bilo prema pravilima jer nisam mislila da cinim ista lose

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čak u nekim centrima nakon takovih učestalih pojava i stoji natpis da je zabranjena konzumacija ili određene naprave za doziranje. No, osim sanitarne ispravnosti, sve i da ne piše da je zabranjeno, sva roba kao takova je tu za prodaju (tj. kupnju) ne i konzumaciju. Trgovac može određenu robu ponuditi na degustaciju, na određenom mjestu koju nudi zaposlenik trgovine. Pa ne znam (ljutio se tko ili ne) otkud ljudima ideja i privlačnost zavući ruku u posudu sa sušenim vočem u rinfuzi "eto da se proba" jer još nisam vidio da netko zoba trešnje, zagrize jabuku il' rajčicu, otkine bananu i oguli, ili da odem toliko daleko otvori paštetu, za probu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim Mene Osobno..koji im na taj način..naplačujem poseban porez za >poslovanje u RH<

Svaki..put..uzmem..ono..naj skuplje (sad je to Grožđe )..otkinem,,manji grozdić..i..

dok obavljam kupovinu..malo se Osvježim..na Račun Vlasnika..Austrijanca ili Njemca.

Ovo..ne znači..da je to ..dopušteno..ili za >pohvalu< ..samo sam izneo Svoje Vlastito

iskustvo ..kad su u pitanju Strani Trgovački Centri.

To im.nebi nikad platio..jer mi ne mogu prisilno naplatiti..a nemogu ni odrediti pojedenu količinu..editirao moderator

uređeno: od G-man
probavni sustav pojedinca nije predmet ove rasprave
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po Zakonu o trgovinama, degustacija proizvoda je dopuštena u prostoru ispred i u trgovini, ali na točno označenim mjestima i vezano uz proizvode koji su označeni za degustaciju.

 

Ako tjeramo mak na konac, ovo što ste vi počinili jest krađa, ma kako bagatelna, jer ste uzeli stvar da je otuđite (i konzumirate), bez namjere da je platite. E sad, kako bi trgovački lanac dokazao tu krađu i bi li mu se isplatilo za neodređenu količinu suhog voća voditi postupak po privatnoj tužbi radi krađe? Vjerojatno ne bi, i da ste vi zaštitarima odbili platiti, vjerojatno ne biste imali nikakve posljedice. Ali čini se da u vašem slučaju to trgovački lanac tretira kao bagatelnu krađu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija