Jump to content

Žalba na presudu na koju nema pravo žalbe


Edward

Preporučene objave

Poštovani,

 

Dobio sam presudu da sam kriv za prekršaje:

1. Da sam vozio 150 km/h na djelu autoceste gdje je postavljenim prometnim znakom brzina kretanja ograničena na 100 km/h te mi je umanjena za sigurnosnu razliku od 10% te iznosi 135 km/h, dakle brzinom za 35 km/h većom od dozvoljene brzine.

2. Da sam se kretao cijelo vrijeme lijevom prometnom trakom, iako desna prometna traka nije bila zakrčena vozilima u koloni.

3. Da na vozilu nije radilo prednje lijevo pozicijsko svjetlo.

 

Naime, radi se o tome da me je snimio presretač.

Bio sam samo na jednom ročištu (nije bilo osoba iz presretača), dok na drugom ročištu nisam bio (zbog posla što sam i opravdao sudu) na kojem su bile osobe iz presretača (pise u presudi) te je suvozač posluzio kao svjedok kao nepristrana osoba, obavljajući svoju službenu dužnost.

1. U presudi piše da sam se kretao autocestom u smjeru Zagreba, a kretao sam se u smjeru Varaždina.

2. Ne postoji dokaz da lijevo svjetlo nije radilo. Niti kod pisanja kazne nije navedeno ništa što se tiče svjetla kao ni vožnje lijevom prometnom trakom te u samoj presudi piše da se svjetlo nije vidjelo na videozapisu.

3. U presudi piše kriva registarska oznaka.

 

Presuda je donesena 3. listopada 2016. g., a ja sam je zaprimio prije tjedan dana.

S obzirom da u presudi piše da na temelju članka 244. st 3. Prekršajnog zakona protiv ove presude žalba nije dopuštena zanima me što mogu učini kao sljedeći korak.

Dali su gore navedene činjenice (greske u presudi) dovoljne da osporim presudu?

Da li se mogu zaliti i kome tj. da li postoji sansa da poniste presudu? Dosada nisam nikada bio kažnjavan te mi je zbog toga kazna umanjena 30%.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. U presudi piše da sam se kretao autocestom u smjeru Zagreba, a kretao sam se u smjeru Varaždina.

 

Vjerojatno greška u diktiranju/prepisivanju, ali nema utjecaj na prekršaj.

 

 

2. Ne postoji dokaz da lijevo svjetlo nije radilo. Niti kod pisanja kazne nije navedeno ništa što se tiče svjetla kao ni vožnje lijevom prometnom trakom te u samoj presudi piše da se svjetlo nije vidjelo na videozapisu.

 

Izjava policajca je isto dokaz, ne treba sve biti snimljeno.

 

 

3. U presudi piše kriva registarska oznaka.

 

Isto kao i ono prvo.

 

 

Dali su gore navedene činjenice (greske u presudi) dovoljne da osporim presudu?

 

Ne.

 

 

Da li se mogu zaliti i kome tj. da li postoji sansa da poniste presudu?

 

Šanse nema. Nemaš pravo na žalbu, nego jedino možeš tražiti obnovu postupka, ali za to nema formalnih uvjeta (vidi u čl. 214. Prekršajnog zakona). Jedino mogu napraviti ispravak presude (smjer i rega), ali to ne mijenja utvrđene prekršaje niti kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija