Jump to content

Kredit i ugovor o doživotnom uzdržavanju


Lala12

Preporučene objave

Pozdrav,

nakon smrti mog strica ostao je većinski neotplaćen kredit kojeg je pokrilo osiguranje. Ono što me zanima je može li osiguranje od nasljednika tražiti povrat tog novca? Naime, u osiguranju smo dobili informaciju da o tome mogu razgovarati samo s osobom koja je prihvatila nasljedstvo, što nema smisla jer ta je informacija presudna za prihvat nasljedstva.

Nadalje, zanima me mogu li obveze iz ugovora o doživotnom uzdržavanju ikako prijeći na nasljednika, konkretno brata preminulog? Koliko sam shvatila mogu samo na bračnog druga i potomke, no nisam sigurna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko prihvača nasljedstvo..prihvača isva prava ali i obveze.

Kredit je platilo..osiguranje..banka je podmirena..ali..osiguravajuča kuča če vas utužiti..

i..tražiti da platite taj iznos.

Obveze iz bolo kojeg ugovora ne mogupriječi na trčuosobu..ako to več nije u tom ugovoru

uglavljeno.

Odvaži te..vrijednost onog štonasljeđujete i duga prema osiguranju.

Kad..podvučete - crtu- matematika če vam sve reči - dati odgovor.

Ovo..oko osiguranja Kredita je > rupa u zakonu < koju koriste i ..banke i osiguravajuče kuče.

Ali..to je tako..i..pre dugo za pisati.

Ako..banka svaki kredit osigura..95% ih banka i naplati..novac od tih 95 osiguranja i de osuguravajučoj kući..e..sad...oni bi trebali..iz tog iznosa pokriti onih 5 ne otplačenih..dali djelomično..dali u cijelosti..i..tu bi.toj pričibio kraj...ali..u praksi..tako.nije..sad se postavlja pitanje-zašto je netko uopče platio osiguranje kredita..jer..ako..ga ne podmiri..platit če ga osiguranje..a sebe namiriti..iz sudke tražbine..drugom nekretninom iste osobe..čemu..svrha osiguranja kredita..?

svrha je samo u tome..da se banka više ne bavi tim iznosom..vč toprebacuje na osiguranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

nakon smrti mog strica ostao je većinski neotplaćen kredit kojeg je pokrilo osiguranje. Ono što me zanima je može li osiguranje od nasljednika tražiti povrat tog novca? .

 

nasljednik plaća dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine

 

Ažurirano

 

Nadalje, zanima me mogu li obveze iz ugovora o doživotnom uzdržavanju ikako prijeći na nasljednika, konkretno brata preminulog? Koliko sam shvatila mogu samo na bračnog druga i potomke, no nisam sigurna.

da.

ako je stric imao zaključen ugovor o doživotnom uzdržavanju predpostavljam da nema imovine za nasljeđivanje pa prema tome ni nasljednika.

ko bi tada vračo kredit?

ovaj dio pitanja je nejasan .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovaj dio pitanja je nejasan .
iz početnog upita se stječe dojam da je umrli bio davatelj uzdržavanja po ugovoru o dož.uzdržavanju,pa najvjerovatnije postoji dilema dali nasljednici mogu stupiti u njegov pravni položaj po pitanju ugovora,odnosno nastaviti pružanje uzdržavanje.

Više u članku http://www.legalis.hr/forum/entry.php/31-Prava-nasljednika-umrlog-davatelja-uzdr%C5%BEavanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija