Jump to content
jmarovi5

Rok za pokretanje ustavne tužbe

Preporučene objave

Sory. Pisao sam prethodni tekst ishitreno. Ustanovio sam da sam u dijelu Ustavnog suda Pogriješio stoga mijenjam pitanje.

U listopadu 2014.god. podnosim ustavnu tužbu protiv rješenja Županijskog suda i Vrhovnog suda. Navodeći sve nepravilnosti, odugovlačenje u postupku, ustavnost članaka 186.a. i 354.st.2.t14. ZPP-a. U biti tužbu sam pokrenuo paralelno sa Revizijom na Vrhovnom sudu. Stoga mi je Ustavni sud poslao dopis u kojem piše: podnijeli ste ustavnu tužbu u povodu presude Županijskog suda, smatrajući da su tom odlukom povrijeđeni članci 14.st.2, 26. i 29 st.1 ustava. Postupak se stavlja u mirovanje a nakon potvrde revizije mogu zatražiti nastavak postupka pred Ustavnim sudom.

N sad dobivam rješenje, da se ne prihvaća prijedlog pokretanja postupka za ocjenu ustavnosti.

Sud se poziva ne jedno drugo rješenje U-I54269/2009, daje razna objašnjenja, citira tekst članka 186.a. iz 2008.god. iako se ja pozivam na stari tekst iz 2004.god. (koji je po meni neustavan), kao i korištenje članka 354.st.2.t14. ZPP-a kojeg se odjednom sa trogodišnjim zakašnjenjem koristi za postupak koji je pred sudom već 10 godina. Znači retroaktivno.

Ustavni sud se ni u jednom trenutku nije izjasnio o mojim ostalim primjedbama, o tijeku postupka, zavlačenju postupka, neustavnosti u tom smislu.

Tko je ovdje lud? Ja sam pokrenuo ustavnu tužbu a ne postupak ocjene ustavnosti.

Što da radim?

Na evropski sud za ljudska prava?

Dali sam iscrpio sve pravne mogućnosti RH?

Uređeno od Spitfire

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Ako je donesena odluka o reviziji , tada u roku od 30 dana možete podnijeti ustavnu tužbu. U tražilici imate uputstvo i primjere na koje povrede ustavnog prava pazi Ustavni sud .

Kada tužite RH tada najprije se morate obratiti DO i pokušati spor riješiti mirnim putem (Čl. 186.ZPP-a)

Podijeli ovu objavu

Što da radim?Na evropski sud za ljudska prava?
_____
Kada tužite RH tada najprije se morate obratiti DO i pokušati spor riješiti mirnim putem (Čl. 186.ZPP-a)
ovo nevrijedi u slučaju kad stranka tuži RH pred ESZLJP

Podijeli ovu objavu

Lijepo rečeno.

Tužbu sam pokrenuo 15.01.2004.god. a čl.186.a ZPP-a je stupio na snagu 1.12.2003.god.

DORH se žalio i tražio odbačaj tužbe radi neispunjavanja čl.186.a. ali je sud nastavio sa ročištima. Predmet je 2007.g. bio i na Vrhovnom sudu.

Na temelju izmjena čl.186.a. i čl. 354 st.2.t.14. koji je stupio na snagu, tek 2015.god mi je tužba odbačena, radi neispunjenja predsudske mirne nagodbe.

Tvrdim da čl.186.a. 2004.god. nije bio u skladu sa Ustavo. Ono što se sa njime naknadno nakon 2008.god. događalo i konačno 2012.god. trebalo bi u postojećem „tekućem“ sudskom postupku biti nebitno.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad