Jump to content

odbacena prijava


neno_

Preporučene objave

Pozdrav,

Pitanje..

odbacena je kaznena prijava sa DO protiv mene. Kako me tužila osoba koja je stalno u konfliktima s nekim, te diže tužbe redovitu,i gubi naravno..

Zanima me da li imam pravo na kontra tužbu prema DO, naknadu putnih troškova, ili je moram privatno tužiti preko odvjetnika?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, skinem primjer tuzbe sa foruma i napisem, ili mogu samo sa svim tim dokumentima koje imam otici na policiju i prijaviti kazneno djelo laznog prijavljivanja? Izgubiti ne mogu? Posto imam odbacenu prijavu sa DO? Trazim samo da se tu osobu kazni, jer mi je povrijedila cast lupajuci gluposti okolo, te trazim putne troskove koje sam potrosio sto sam isao na sud..

Hvala puno na pomoci! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani !

 

Kaznena prijava može biti odbačena , ali DO može uputiti prijaviteljicu da prema čl.55 ZKP-a sama preuzme kazneni progon , jer počinjeno djelo se ne goni po službenoj dužnosti ,već po privatnoj tužbi .

Pa u slučaju da ste bili nasilni ,prijetili i sl. najbolje je da ne tjerate mak na konac .

Pare potrošite na zabavu bolje nego na odvjetnike !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija