Jump to content

Odbijanje alkotesta


Sinner1987

Preporučene objave

Pozdrav svima.

 

Evo jedne kratke anegdote.

 

Zaustavljen sam od strane policijskih službenika dok sam se biciklom kretao po nogostupu. U biti nisam ni vozio bicikl nego sam se samo lagano odgurivao.

 

Legitimirali su me i zatražili su da pušem alkotest.

 

To sam odbio. Rekao sam plavcima par lijepih riječi, pokupio osobnu i otišao.

 

Nisam konzumirao alkohol i bio sam revoltiran činjenicom da su me zaustavili bez ikakve osnovane sumnje.:P

 

Smatram da ni na koji način nisam ugrožavao sigurnost prometa. Praktički nisam ni sudjelovao u prometu.

 

Pitanje je...

 

Kakve sankcije mogu očekivati i da li postoji ikakva mogućnost da se izvučem iz ovog bez posljedica? Lol :brije:

 

Unaprijed hvala

:zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odbijanje alkotesta je 700 kuna, vožnja po nogostupu je 300 kuna.

 

Ako si sjedio na biciklu onda si i vozio, nebitno jesi li okreta pedale ili se odgurivao nogama od tla.

 

Imaju te pravo alkotestirati u bilo kojoj situaciji, a s tim da si već bio u prekršaju (vožnja po nogostupu), onda stvarno ne znam čemu revolt?

 

Uglavnom fulao si po svim točkama, a izvući ćeš se jedino ako im se nije dalo pisati prijavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da ima potrebe za revoltom.

 

Kao prvo, u gradu gdje živim nemoguće je voziti bicikl po propisima.

 

A kao drugo, uz sve kriminalce, tatine sinove i pijane budale za volanom koji vikendom divljaju po cestama oni su našli mene zezati što se biciklom vozim po nogostupu. Zamisli.

 

U tom nekom određenom trenutku sam imao problema sa lančanikom.

 

A par minuta prije na cesti se odvijala scena iz filma Fast and Furious - to naravno nisu vidjeli!

 

I zato sam se zbog vlastite sigurnosti isključio iz prometa i prebacio na nogostup.

 

Ne razumijem odluku policijskog službenika da prvo inzistira na alkotestu i onda me poslije toga puste da se odvezem sa biciklom kao da se ništa nije dogodilo.

 

Ako su smatrali da sam pod utjecajem alkohola i da ugrožavam promet, zašto su me pustili da odem...? Mogli su me odvesti na testiranje urina ili krvi i po potrebi i na triježnjenje.

 

Ovo u biti nije mjesto za rasprave ovakvog tipa ali ja stvarno ne razumijem prioritete naše policije ni što oni zapravo misle da postižu sa ovakvim postupanjem.

 

Da ne duljimo previše... Ja vas molim za neki konkretan savjet.

 

Da li postoji neki način da se žalim te da izbjegnem ili barem smanjim novčanu kaznu ako ona uopće stigne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

… Da li postoji neki način da se žalim te da izbjegnem ili barem smanjim novčanu kaznu ako ona uopće stigne?

 

Imaš pravo, ništa od onog nije tema ovog foruma i ispričavam se što sam krenuo u tom smjeru.

 

Imaš na ovoj temi o prigovorima, a to su ujedno i načini na koje ti postupci mogu teći.

 

Najviše se isplati priznanje, kajanje, olakotne okolnosti (uz ostalo, u ovom slučaju jak promet i nepostojanje biciklističke staze/trake) i molba za smanjenjem kazne. Ako dođe do prekršajnog postupka, to je i najbolji put, jer si doista vozio po nogostupu (sve isprike na stranu) i odbio alko-testiranje (sav revolt na stranu).

 

Isprike i revolt neće zanimati niti sud, jer će promatrati samo tvoj slučaj u tim trenutnim okolnostima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija