Jump to content

stanarsko pravo hitno


anonimno

Preporučene objave

pokojni svekar kao profesor fakulteta dobio je stanarsko pravo tog stana na svoje ime samo. kako je preminuo ove godine. na toj adresi su prijavljeni suprug i svekrva godinama. fakultet nije nudio stan na otkup.

kako stanarsko pravo nije više prenosivo koji je status svekrve i supruga u tom stanu? može li se nekako dobiti novi ugovor na korištenje do naše smrti , jer ja sam tek prijavljena 2 godine na toj adresi ili nas mogu deložirati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stanarsko pravo prestalo postojati još 7.12.1996. godine donošenjem Zakona o najmu stanova. Tko do tada nije otkupio stan, u takovom stanu stekao je status tzv. zaštićenog najmoprimca. Fakultet nije mogao (smio) odlučivati o tome hoće li ili neće "stanove nuditi na prodaju", to je bilo neotuđivo pravo svakoga stanara. Vjerojatno se ipak ne radi o stanarskom pravu već je stan u nekom drugom režimu (za službene potrebe, npr.). Ako nemate pravnu osnovu za nastavak korištenja stana - ugovor ili sl., vlasnik stana (fakultet) vas može prisilno iseliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na Vašem odgovoru. Imamo samo dokument gdje se vidi izmjera stana koji je fakultet dao, i na tom papiru piše stanarsko pravo stana, a glasi na pokojnog svekra koji je bio profesor i ništa više.

svekrva je invalid, i njima su dodijelili stan niže zbog stepenica, a za taj stan nema nikakvih papira. stanarsko pravo je na stanu gdje smo suprug i ja koji je prvobitno koristio moj sveka i svekrvar dok su se mogli penjati uz strme stepenice. jasno je da na donji stan nemamo nikakva prava, odnosno sobu, no sada ćemo pitati fakultet da li nam želi produžiti ugovor o najmu. Nadam se da nećemo biti iseljeni. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija