Jump to content

Zastara ovrhe


Ivka9

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imam 2 pitanja vezano za svoj slučaj, iz 2 različita područja, pa se nadam da nije problem što ću isti slučaj objaviti na 2 teme.

Naime, kao maloljetnica (tada sam imala 17 godina) sam vozila poznanika auto (koji je glasio na njegovog oca). Imali smo nezgodu s drugim autom. Ja sam puhala, i imala 0,0; a njemu uopće nisu dali alkotest (on je bio pijan, zato sam ja i vozila!). Naravno, ja sam kriva što nisam tada imala vozačku, ali... Njegov otac je konstantno zvao da želi da mu podmirimo troškove štete (ne pola-pola - ipak, smatram da smo oboje krivi; a auto je popravljao kod lokalnog, i nije imao nikakve stvarne račune!), a taj dečko je više puta slupao auto prije toga.

E sada, ja sam dobila od Euroherca da trebam platiti 20 000 kuna. To je bilo 2009. Iznos je sada narastao na 50 000, i imam ovrhu od 16.3.2015.

Zanima me što mogu učiniti što se prekršaja tiče, jesam li stvarno samo ja odgovorna, i ne bi li njegovo osiguranje trebalo pokriti štetu, te sve korisno što mi možete reći?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

Imam 2 pitanja vezano za svoj slučaj, iz 2 različita područja, pa se nadam da nije problem što ću isti slučaj objaviti na 2 teme.

Naime, kao maloljetnica (tada sam imala 17 godina) sam vozila poznanika auto (koji je glasio na njegovog oca). Imali smo nezgodu s drugim autom. Ja sam puhala, i imala 0,0; a njemu uopće nisu dali alkotest (on je bio pijan, zato sam ja i vozila!). Naravno, ja sam kriva što nisam tada imala vozačku, ali... Njegov otac je konstantno zvao da želi da mu podmirimo troškove štete (ne pola-pola - ipak, smatram da smo oboje krivi; a auto je popravljao kod lokalnog, i nije imao nikakve stvarne račune!), a taj dečko je više puta slupao auto prije toga.

E sada, ja sam dobila od Euroherca da trebam platiti 20 000 kuna. To je bilo 2009. Iznos je sada narastao na 50 000, i imam ovrhu od 16.3.2015.

Zvala sam Eurohercovu pravnu službu, koja kaže da nema zastare ovrhe, jer je to sudska odluka (tako nekako), a čitala sam da dolazi do zastare nakon 3 godine. Što je točno? Također, kažu da mi možda mogu ponuditi nagodbu da platim u 2 obroka. Što mi je najbolje učiniti da se ovrha skine, da bih mogla početi raditi i dobivati primanja bez ovrhe?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazalost krivi ste što niste imali vozačku!

tako da ce vas osiguranje teretiti za navedenu stetu, policija za pocinjene prekrsaje, a nazalost i vlasnik vozila vas moze tuziti radi naknade stete na vozilu (u kojem obujmu je vec prica za sebe)...

 

osiguranje nece vama, niti vlasniku platiti nista. eventualno suvozacu ako je ozlijedjen (cime ce opet vas regresno teretiti za SVE sto kome isplate...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivka, spojio sam ti teme u ovu na ovrhama, jer je prekršajni dio sasvim jasan i tamo se nema što dodati.

 

Samo da dodam što se tiče prekršajnog, to što je on bio pijan i dao ti auto nema utjecaja na tvoju krivnju za vožnju bez vozačke dozvole i prometnu nesreću. Ako su ga prijavili za davanje vozila osobi koja njime ne smije upravljati, platio on ili ne, nema utjecaja na ovo tvoje.

 

Što se tiče ovrhe, kao što kaže virtalni, ako je sve u roku, ne možeš ju izbjeći i najbolje se dogovoriti. Možda čak i da platiš odjednom (digneš krediti ili posudiš), pa da ti oproste kamate i troškove (ili barem njihov dio). Prije nekog dogovora, jesi li čuvala te papire vezane za osiguranje i ovrhu da nam možeš napisati datume kako je sve teklo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija