Jump to content

Osnivanje nove tvrtke


Marko1401-

Preporučene objave

Pozdrav,

 

 

2013 otvorio sam firmu i vrlo uspješno poslovao dvije godine sa oko 3 miliona kuna prometa i oko 11 zaposlenih.

 

2016 nažalost završio sam u blokadi zbog PDV-a (bio u sustavu PDVa) te jer sam imao problema sa naplatom a najviše jer sam članu obitelji na neviđeni pritisak dao kredit koji on nije vratio (nemojte to raditi)

 

 

Planiram osnovati novu tvrtku te me zanima kolika mi je prepreka što mi je stara tvrtka u postupku likvidacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani.

Prilikom Registracije Nove Firme..mora te potpisati Izjavu -( Pod Krivičnom i Materijalnom Odgovornošću) da niste Vlasnik a niti Suvlasnik .. (preko 15% udjela)neke Firme .

Niste napisali..u kojem je Postupku Likvidacija ? i iz kojeg razloga..? Tko je podnio

zahtjev za Likvidaciju..?

Prilikom uvida u Sudski Registar .Vaše Nove Firme..u opciji >povezani Subjekti<

stalno če vas pratiti >sudbina Vaše bivše Firme.

Ako ju i uspijete Registrirati.

Postoji..jedan način..da se to sve riješi..na >Kulturniji < način.(da vas ..više nema u povezanim Subjektima..i..da nemate nikakvu zakonsku zapreku..sutra osnovati.novu Firmu )

Ali..s obzirom..da je to..duga tema za pisati..a ako imate za to interesa..ostavi te neki kontakt u moj pretinac za privatnu poštu.

uređeno: od frenki zg
dodavanje - dijela texta.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani.

Prilikom Registracije Nove Firme..mora te potpisati Izjavu -( Pod Krivičnom i Materijalnom Odgovornošću) da niste Vlasnik a niti Suvlasnik .. (preko 15% udjela)neke Firme .

Niste napisali..u kojem je Postupku Likvidacija ? i iz kojeg razloga..? Tko je podnio

zahtjev za Likvidaciju..?

Prilikom uvida u Sudski Registar .Vaše Nove Firme..u opciji >povezani Subjekti<

stalno če vas pratiti >sudbina Vaše bivše Firme.

Ako ju i uspijete Registrirati.

Postoji..jedan način..da se to sve riješi..na >Kulturniji < način.(da vas ..više nema u povezanim Subjektima..i..da nemate nikakvu zakonsku zapreku..sutra osnovati.novu Firmu )

Ali..s obzirom..da je to..duga tema za pisati..a ako imate za to interesa..ostavi te neki kontakt u moj pretinac za privatnu poštu.

 

U ovom momentu me ne zanima preuzimanje tuđe tvrtke jer bi to tada podrazumijevalo pregledavanje cijeloga poslovanja te tvrtke, eventualnih rezervacija, da li je vlasnik te tvrtke nekome izdao sredstva garancije.... i slično, što je vjerujte ENORMAN gubitak vremena i zaista se uopće ne želim sa time baviti.

 

Eventualno da netko u svoje ime osnuje tvrtku pa mi ju kao takvu proda za udjele no tada bi morao imati kao poduzetnik ugovore koje bi plasirao u tu tvrtku, da mi se to isplati, što u ovom trenutku nemam.

 

U tvrtki se vodim (toj) kao bivša osoba u subjektu te je u postupku likvidacije odnosno preuzeo ju je nekakav stečajni upravitelj koji će sa njom upravljati do njega kompletnoga brisanja. Dobio sam također informaciju da je tvrtka kao takva također izbrisana iz registra.

 

Mene ne zanimaju balkanske kombinacije.

Čisto sam kao poduzetnik pogriješio i svoju pogrešku platio. Svaka se plaća - Bolje da sam ju platio kao vlasnik d.O.o. nego kao obrtnik.

 

Stečaj tvrtke pokrenula je FINA po službenom nalogu zbog blokade od nekih 50ak t kn za PDV, nešto malo t-coma i nešto sitno vipa vjerojatno u kombinaciji sa milion drugih tvrtka, ne ulazim.

 

 

Doprinosi su plaćeni, plaće radnika u cijelosti namirene.

Mene zanima uredno poslovanje sa novom tvrtkom.

 

Tvrtku nisam htio spašavati posudbama, pričama o prolaznim teškoćama i slično bilo mi je bitno da namirim plaće radnika i dobavljače što sam i proveo. Mislim da je to bila dobra odluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija