Jump to content

Pravo na pristup info


ACMILAN

Preporučene objave

Poštovani,

 

HZJZ sam poslala zahtjev za pravo na pristup info. Riječ je o bebama za koje su u medijima izvijestili da su umrle od posljedice gripe, epidemiolozi su odlazili u Split itd. (bilo je dosta o tome na TV krajem siječnja, početkom veljače). Moj zahtjev su ustupili NZJZ Splitsko dalmatinske županije i KBC Split. Oni su dostavili identično rješenje kojim odbijaju dati info - pozivaju se na tajnost podataka i sl. Ukoliko je netko zainteresiran, poslala bih mu na pp ili mail prepisku jer ne mogu podići ovdje zbog ograničenja od 500 KB. Molila bih za komentar na posljednja dva dopisa tj. rješenja. Zanima me da li ima osnove za nastavak - u smislu žalbe ili nešto slično. Kako je moguće da o tom slučaju sami govore u medijima i to izlazeći s neprovjernom informacijom o uzrocima koji su se kasnije pokazali netočnima, a kada netko pita za pravi uzrok (budući da nisu objavili ništa o tome, a javnost su zaplašili), odbijaju dati odgovor pozivajući se na tajnost podataka iako nikad nije zatražena identifikacija osoba niti je ičim na to ukazano? Također vas molim da unaprijed uzmete u obzir da nije riječ o nikakvoj znatiželji i osobnim interesima pri postavljanju ovakvog upita. Bez obzira što mislite o samom pitanju, molm vas da sagledate samo pravnu stranu. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija