Jump to content

Kome se plaćaju troškovi ovršnog prijedloga?


sunce2017

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me kome se točno plaćaju troškovi ovršnog prijedloga?

Naime prošle godine mi je stigao ovršni prijedlog za dug RTV pristojbe još od prije 8 godina za koji nisam ni znala.

Glavnicu i kamate sam podmirila uplatom na račun HRT-a.

Zanima me kome točno plaćam ostale troškove. Dobila sam dva prijedloga...jer se radilo o dugu od 2-3 rata 2007. i 2009. godine. Na jednom prijedlogu piše samo da su javnobilježnička nagrada i troškovi plaćeni zbirnom uplatnicom a na drugom osim toga piše i da je generalna punomoć deponirana pod brojem tim i tim kod javnog bilježnika.

Mene sada zanima kome točno plaćam ovršne troškove...HRT-u, odvjetničkom društvu koje je zastupnik HRT-a ili javnom bilježniku?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene sada zanima kome točno plaćam ovršne troškove...HRT-u, odvjetničkom društvu koje je zastupnik HRT-a ili javnom bilježniku?

Hvala unaprijed

 

Sve troškove, glavnicu i kamate plaćate ovrhovoditelju, tko god on bio!

Imajte u vidu da je ovrhovoditelj već dao na naplatu vjerojatno kompletan iznos ovrhe sa kamatama i svim troškovima budući da ste uplatili djelomično i to van paricijskog roka (rok za dobrovoljno plaćanje, obično 8 dana)! Jeste li provjerili da li je ovrhovoditelj putem odvjetničkog ureda već dao sve na prisilnu naplatu? Ako je tako vaša dvojba o uplati više nema smisla! Provjerite status ovrhe na HRT-u, koji će vas vjerojatno uputiti na odvjetnički ured!:hamlet:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija