Jump to content

Premještaj predmeta/parnice na drugi sud


coffe

Preporučene objave

Molim Vas pomoć/informaciju kako se može predmet/parnica premjestiti na drugi sud?

Naime, ja sam iz Zagreba, banka je iz Zagreba a predmet je dodijeljen u Čakovec. Radi se o sporu oko troškova kartice i obračuna troškova. Prvostupanjsku presudu sam srušila jer je sutkinja donjela presudu nakon samo jednog ročišta za koje me obavijestila preko oglasne ploče. Zbog posla nisam u mogućnosti uzeti cijeli dan i ići u drugi grad na ročište.

Kojim postupkom se može zatražiti premještaj na sud u Zagreb?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je predmet premješten odlukom Vrhovnog suda zbog svrsishodne delegacije (sud ZG pretrpan, pa se njegovim predmetima zatrpavaju sudovi po cijeloj Hrvatskoj), onda ne možete, nema smisla ni da prigovarate mjesnoj nenadležnosti, neće Vam upaliti. Ono što imate pravo jest tražiti povrat troškova koji su Vam nastali zbog svrsishodne delegacije (troškovi putovanja, dnevnica i sl.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Užas. Ali ja ne mogu uopće prisustvovati na ročištima jer ne mogu izlaziti s posla, osim da uzmem jedan dan godišnjeg. I šta onda, potrošiti cijeli godišnji na to?! I ugroziti posao odnosno zamjeriti se poslodavcima? A upravo zbog predmeta tužbe sam u takvoj materijalnoj situaciji da ne mogu niti financirati putovanje niti uzeti odvjetnika. Tko je to pravilo izmislio, treba ga XXXXXXXX jer je izvršio genocid nad narodom isto kao i ovršni zakon :(

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ne možete prisustovati ročištima niti si priuštiti odvjetnika, barem se očitujte u postupku pisanim podnescima (preporučeno na broj spisa), i to se mora uzeti u obzir prilikom donošenja odluke. Nije idealno jer ne možete na licu mjesta odgovoriti na prigovore druge strane, ali barem se niste oglušili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako je predmet premješten odlukom Vrhovnog suda zbog svrsishodne delegacije (sud ZG pretrpan, pa se njegovim predmetima zatrpavaju sudovi po cijeloj Hrvatskoj), onda ne možete, nema smisla ni da prigovarate mjesnoj nenadležnosti, neće Vam upaliti. Ono što imate pravo jest tražiti povrat troškova koji su Vam nastali zbog svrsishodne delegacije (troškovi putovanja, dnevnica i sl.)

Molio bih pojašnjenje glede prava na povrat troškova zbog delegacije. U mom slučaju bila je upravo takova situacija. Došao sam na pripremno ročište, gdje me dočekala informacija o bolesti suca, te druga o povlačenju tužbe. Naknadno sam dobio rješenje da "svaka stranka snosi svoje troškove"! Međutim, ja sam imao troškove putovanja u 50 km udaljeno mjesto suda, te posljedično izostanak s posla taj dan. Zanima me koju naknadu mogu tražiti? Navodno da troškove prijevoza mogu tražiti od suda? Ali što je s izostankom s posla? Postoji li kakov obrazac ili uputa za takove zahtijeve?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija