Jump to content

Nepokretanje ostavine, te njezine posljedice.


dragutin jakob

Preporučene objave

Pozdrav svima,Potreban mi je savijet, pomoć, smjernica...Naime, majka je pokojna od veljaće 2011 g. Otac nije pokretao ostavinski postupak, jer kako je rekao majka nema nikakve imovine. Ja sam tad bio balav i nisam se previše zanimao za to, njegova riječ je bila dovoljna.Međutim, prošle godine 2016-te umire i otac...te mjesec dana nakon njegove smrti dolazi potraživanje u pisanom obliku na ime majke. koliko mi je poznato, potraživanje po tekućem računu ( koji nije bio zatvoren i podmiren ), koje je otkupilo društvo za naplatu potraživanja. Ostavina iza oca je riješena, jer sam sad ipak malo pametniji.A što mi je za činit u slučaju majke?, Da li ostavina mora biti sprovedena?, Da li treća strana u ovom slučaju društvo ima pravo na pokretanje ostavine?,Da li je možda zastara nastupila?,Kakve bi posljedice mogao snositi?,Da li mogu postat dio ovršnog postupka?,Zapravo, koje mi je najbolje riješenje...Ljudi velika vam hvala.Dragec

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko mi je poznato, potraživanje po tekućem računu ( koji nije bio zatvoren i podmiren ), koje je otkupilo društvo za naplatu potraživanja. Ostavina iza oca je riješena, jer sam sad ipak malo pametniji.A što mi je za činit u slučaju majke?, Da li ostavina mora biti sprovedena?, Da li treća strana u ovom slučaju društvo ima pravo na pokretanje ostavine?,Da li je možda zastara nastupila?,Kakve bi posljedice mogao snositi?,Da li mogu postat dio ovršnog postupka?,Zapravo, koje mi je najbolje riješenje...Ljudi velika vam hvala.

 

Majka je umrla bez imovine, ostavinu iza oca ste riješili.

Ako nije bilo ostavine, niste ništa naslijedili, pa ni dugove.

Ako bi netko i pokušao sprovesti ostavinu (kada bi to uopće bilo moguće u vašem slučaju) , vi se odričete nasljedstva u potpunosti.

 

Za način komunikacije sa 'utjerivači dugova d.O.o.' pogledajte teme koje odgovaraju na ta pitanja. Oni će vas pokušavati navesti da priznate dug, ili bar dio duga, ili kamate. Sve to vodi prznanju duga, koji ćete onda plaćati. Najbolje je odbiti bilo kakav razgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija