Jump to content

Prigovor zastare na pravomoćnu ovrhu javnog bilježnika


njapra

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

imam tri kratka pitanja pa bi bio zahvalan ako netko tko je siguran u odgovor odvoji vremena i odgovori:

 

1) Doneseno je Rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave 2006.g. Postalo je pravomoćno i ovršno u prosincu iste godine, Rješenje se još uvijek nalazi kod javnog bilježnika. Kako smatram da je prošao desetogodišnji rok iz čl. 233. st. 1. ZOO-a, a ovrhovoditelj (HRT) prijeti blokadom računa predložio bi obustavu ovrhe zbog zastare potraživanja. Moje pitanje je: kome treba podnijeti prijedlog za obustavu ovrhe? Prilično sam siguran da javnom bilježniku koji bi to onda trebao proslijediti nadležnom Sudu koji će donijeti odluku, no volio bi da netko potvrdi.

 

2) Da li ovrhovoditeljevo podnošenje prijedloga FINI za isplatu s računa ovršenika tokom ovog desetogodišnjeg razdoblja dovodi do prekida zastare, tj smatra li se navedena radnja vjerovnikovom radnjom koja dovodi do prekida zastare temeljem čl. 241. ZOO-a?

 

3) U slučaju blokade računa, blokira li se cijeli račun ili samo iznos koji je ovršenik dužan?

 

Hvala Vam i ugodan vikend svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

 

imam tri kratka pitanja pa bi bio zahvalan ako netko tko je siguran u odgovor odvoji vremena i odgovori:

 

1) Doneseno je Rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave 2006.g. Postalo je pravomoćno i ovršno u prosincu iste godine, Rješenje se još uvijek nalazi kod javnog bilježnika. K

 

ak se rješenje nalazi kod javnog bilježnika(nije dostavljeno stranci ) tada rješenje nije moglo postati pravomoćno. rješenje je pravomoćno kad se dostavi strankama i kad prođe rok za prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ak se rješenje nalazi kod javnog bilježnika(nije dostavljeno stranci ) tada rješenje nije moglo postati pravomoćno. rješenje je pravomoćno kad se dostavi strankama i kad prođe rok za prigovor.

 

Rješenje se nalazi kod javnog bilježnika u smislu da nije podnesen prigovor na Rješenje, odnosno nije se nastavio postupak pred sudom kao povodom prigovora protiv platnog naloga. Možda sam trebao to izostaviti, samo stvara zabunu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje se nalazi kod javnog bilježnika u smislu da nije podnesen prigovor na Rješenje, odnosno nije se nastavio postupak pred sudom kao povodom prigovora protiv platnog naloga. Možda sam trebao to izostaviti, samo stvara zabunu.

 

dali si dobio rješenje ili ne?

ako si dobio rješenje a nisi uložio prigovor rješenje je postalo pravomoćno.

ako je prošlo više od 10 godina a ovrha nije naplaćena obrati se nadležnom sudu (pismeno s pozivom na broj ovrhe) s prijedlogom za ukidanje nenaplative ovrhe.

 

do prekida zastare dovodi pokretanje postupa( u zakonskom roku. prije isteka 10 godina)pred nadležnim sudom za promjenu sredstava ovrhe.

ili priznanje duga, otplata djela duga ili razgovor o otplati duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se tiče pitanja broj 3) ako na računu ima više sredstava od onoga koliko iznosi dug, skida se samo iznos potreban za namirenje i račun ne ostaje u blokadi, tek ako na računu nema dovoljno sredstava za ukupno namirenje, dolazi do blokade računa.

 

što se tiče pitanja broj 2), po meni zahtjev za izravnu naplatu na temelju pravomoćnog rješenja o ovrsi putem FINA-e dovodi do prekida zastare, ali kod Vas izravne naplate putem FINA-e ne bi trebalo biti, jer se izravno naplaćivati mogu samo ovršne isprave (pravomoćna rješenja o ovrsi i pravomoćne presude) koje su donesene nakon 15.10.2013., a Vaše je rješenje o ovrsi postalo pravomoćnoa 2006. godine. Možda nemate sve informacije, pa je na temelju tog rješenja javnog bilježnika sud donio rješenje o ovrsi na novčanim sredstvima putem kojega se sad naplaćuje na FINI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija