Jump to content

Porez kod ugovora o dosmrtnom uzdrzavanju


vedrans1

Preporučene objave

ne plaćate.

 

Zakon o porezu na promet nekretnina (NN 115/16)

Članak 13. - stavak 7.

 

 

Porez na promet nekretnina ne plaćaju:

 

 

7. bračni drug, potomci i preci koji čine uspravnu liniju te posvojenici i posvojitelji koji su u tom odnosu s primateljem uzdržavanja te od njega stječu nekretnine na temelju ugovora o doživotnom uzdržavanju ili na temelju ugovora o dosmrtnom uzdržavanju

8. osobe koje razvrgnućem suvlasništva ili diobom zajedničkog vlasništva stječu posebne dijelove te ili tih nekretnina, neovisno o omjerima prije i nakon razvrgnuća suvlasništva ili diobe zajedničkog vlasništva.

uređeno: od Spitfire
Korekcija posta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad su u pitanju ugovori o dosmrtnom uzdržavanju, izmjenama Zakona o porezu na promet nekretnina iz 2011. godine utvrđena je izričita obveza davatelja uzdržavanja da snosi porez na promet nekretnina, bez obzira na rodbinske odnose, a oslobođenja nisu propisana.

I pouzdano znam da se to tako tada provodilo. Moj susjed je napravio takav ugovor s majkom pred dvije godine zbog legalizacije, i upozorio sam ga da napravi darovni da to ne plati, a upozorili su ga i na sudu kad je tamo odnio.

 

Čitam sada zakon - u njemu piše u čl. 13. st. 7. da se ne plaća.

Zar su opet napravili neke izmjene?

 

ps.

Zovem poznanika koji radi u poreznoj - baš na naplati poreza na nekretnine. Kaže da nije čuo za te izmjene.:bang:

 

 

Pa to je da poludiš od tih izmjena. Još malo pa ću svaki puta kad trebam dati neko mišljenje morati pažljivo čitati zakone.

Stvarno smo čudo od države.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a moguce da je od 1.1.2017. u paketu sa ostalim promjenama proslo i ovo... :bjezi:

 

Kad su u pitanju ugovori o dosmrtnom uzdržavanju, izmjenama Zakona o porezu na promet nekretnina iz 2011. godine utvrđena je izričita obveza davatelja uzdržavanja da snosi porez na promet nekretnina, bez obzira na rodbinske odnose, a oslobođenja nisu propisana.

I pouzdano znam da se to tako tada provodilo. Moj susjed je napravio takav ugovor s majkom pred dvije godine zbog legalizacije, i upozorio sam ga da napravi darovni da to ne plati, a upozorili su ga i na sudu kad je tamo odnio.

 

Čitam sada zakon - u njemu piše u čl. 13. st. 7. da se ne plaća.

Zar su opet napravili neke izmjene?

 

ps.

Zovem poznanika koji radi u poreznoj - baš na naplati poreza na nekretnine. Kaže da nije čuo za te izmjene.:bang:

 

 

Pa to je da poludiš od tih izmjena. Još malo pa ću svaki puta kad trebam dati neko mišljenje morati pažljivo čitati zakone.

Stvarno smo čudo od države.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija