Jump to content

elektronička dražba


markun

Preporučene objave

molim vas za savjet. Kao ovrhovoditelj pokrenuo sam prodaju nekretnine (brat i ja suvlasnici) za koju sam vlasnik 3/4, a brat 1/4. Određena je vrijednost nekretnine od strane suda i sada ide prodaja putem fine. Budući da sam uknjiženi vlasnik za 3/4 da li znate moram li platiti punu procijenjenu vrijednost ili samo za 1/4 koju želim kupiti od brata, budući je zbog toga ovršni postupak i pokrenut.

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim vas za savjet. Kao ovrhovoditelj pokrenuo sam prodaju nekretnine (brat i ja suvlasnici) za koju sam vlasnik 3/4, a brat 1/4. Određena je vrijednost nekretnine od strane suda i sada ide prodaja putem fine. Budući da sam uknjiženi vlasnik za 3/4 da li znate moram li platiti punu procijenjenu vrijednost ili samo za 1/4 koju želim kupiti od brata, budući je zbog toga ovršni postupak i pokrenut.

 

Puno hvala

 

zašto nisi pokrenuo ovrhu na bratovu 1/4 stana?

ko je radio prijedlog za ovrhu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokrenut je prijedlog upravo za tu 1/4. i ona je predmet prodaje. Samo što su mi u FINI rekli da se mora cijeli stan procijeniti i da cijela vrijednost stana bude u ponudi, neovisno što sam ja vlasnik 3/4. To mi je malo nelogično , zato i pitam. Jer nema smisla da dajem cijeli procijenjeni iznos za stan ako ću kupiti 1/4, jer je ostatak od 3/4 moj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predmet prodaje je cijeli stan jer nije mogla ići drugačija dioba između nas. Naravno da se sad može javiti bilo koji ponuditelj, iako sam ja vlasnik za 3/4, a brat za 1/4. Treba položiti i kupovninu u roku od 60 dana od dana prodaje i to za punu utvrđenu vrijednost cijelog stana.

 

Nameće mi se pitanje da li ja kao ponuditelj (ujedno i suvlasnik) moram položiti punu utvrđenu vrijednost kupovnine kao i drugi ponuditelji ili mogu s osnove suvlasništva osiguranjem ili drugim načinom riješiti kupovninu?

 

puno vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam i dalje misljenja da vi kao suvlasnik cija ponuda se proglasi dobitnom (ponuda od 70 000 eura kako ste naveli) isplacujete ponudjenu cifru umanjenu za 3/4 (vas dio). znaci placate 17 500 eura kao sto sam vam ranije naveo...

 

predmet prodaje je cijeli stan jer nije mogla ići drugačija dioba između nas. Naravno da se sad može javiti bilo koji ponuditelj, iako sam ja vlasnik za 3/4, a brat za 1/4. Treba položiti i kupovninu u roku od 60 dana od dana prodaje i to za punu utvrđenu vrijednost cijelog stana.

 

Nameće mi se pitanje da li ja kao ponuditelj (ujedno i suvlasnik) moram položiti punu utvrđenu vrijednost kupovnine kao i drugi ponuditelji ili mogu s osnove suvlasništva osiguranjem ili drugim načinom riješiti kupovninu?

 

puno vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokrenut je prijedlog upravo za tu 1/4. i ona je predmet prodaje. Samo što su mi u FINI rekli da se mora cijeli stan procijeniti i da cijela vrijednost stana bude u ponudi, neovisno što sam ja vlasnik 3/4. To mi je malo nelogično , zato i pitam. Jer nema smisla da dajem cijeli procijenjeni iznos za stan ako ću kupiti 1/4, jer je ostatak od 3/4 moj...

zašto ti je nelogoično? vrijednost stana je x . ovrha je na 1/4 stana čija vrijednost je x/4

na licitaciji početna cijena je upravo taj x/4 pa ko da više.pošto se prodaje suvlasnički dio (1/4) vjeruje da neće biti zainteresiranih za kupnju i nabijanje cijene. drugi krug licitacije cijena za dio stana pod licitacijom bi trebala biti manja za barem 30% .tada kupiš tu 1/4 stana i postaješ vlasnik1/1.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokrenut je prijedlog upravo za tu 1/4. i ona je predmet prodaje. Samo što su mi u FINI rekli da se mora cijeli stan procijeniti i da cijela vrijednost stana bude u ponudi, neovisno što sam ja vlasnik 3/4. To mi je malo nelogično , zato i pitam. Jer nema smisla da dajem cijeli procijenjeni iznos za stan ako ću kupiti 1/4, jer je ostatak od 3/4 moj...

slažem se,za mene je logično ako se prodaje 1/4 da se licitira za taj dio..taj dio stana se prodaje i za taj dio stana se da ponuda...

to je slično kao da netko prodaje stan u neboderu i ponuda mora biti kolika je cijena nebodera pa se onda podijeli sa brojem stanova.....ali se ne bi čudio da je istina ipak drugačija (kako kažu u fini i ostali članovi foruma) jer logika i propisi,pravo i slično,često nisu kompatibilni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija