Jump to content

Kupnja auta od diplomata


mia22

Preporučene objave

Poštovani,

molim za pomoć vezano uz kupovinu auta od diplomata, točnije zanima me koja davanja imamo mi, kao fizičke osobe.

Dakle, auto je u vlasništvu diplomata, ima diplomatske tablice. Trebamo sačekati još koji dan da bi istekao rok od 3 godine, jer je prodavatelj (diplomat) rekao da bi on, ako bi prije prodao auto, morao platiti sva davanja za njega.

Auto je on kupio u Hrvatskoj od auto kuće(neznam da li je bitno ili ne).

 

Međutim, nas zanima kakva mi imamo davanja, osim 5% poreza na prijenos vlasništva? Da li mi moramo još nešto platiti?

 

Hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo, ako će nekom zatrebati, ukoliko prođe razdoblje od 3 godine u kojem prodavatelj ima tzv. zabranu otuđenja, sa auta se "skidaju" sva davanja (prodavač mora dati nekakav protokol, neznam šta je to) pa kupac plaća 5% poreza na prijenos vlasništva, kao da kupuje auto od bilo koje fizičke osobe Hrvatskoj. Ovdje je riječ o autu koji je diplomat kupio u Hrvatskoj, u auto kući, neznam kako je za aute koji oni dovoze iz svojih matičnih zemalja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, sa auta se "skidaju" sva davanja (prodavač mora dati nekakav protokol, neznam šta je to) .
netočno,ne sva davanja odnosno ne skida se uvijek zabrana otuđenja jer je ovdje u pitanju pdv i poseban porez na aute a diplomatska vozila su oslobođena plaćanja pod određenim uvjetima.

 

isti sistem je i ako se radi o "službenima" vozila uvezenim za njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija