Jump to content

Vip ovrha


DADOvrana

Preporučene objave

pozdrav molim za savijet ili pomoć naime kod poslodavca mi je stigla ovrha od odvjetničkog društva da mi se skida 1/3 plaće što su na obračunu i napravili radi se o dugu prema vipu iz 2007 god.zvao sam vip oni su me naravno preusmjerili odvetničkom društvu.u vipu mi tvrde da su prošlu godinu slali pismo za nagodbu dok u odvjtničkom tvrde da nisu slali pismo sad više ne znam jel pismo slao vip ili odvjetnik ali sve u svemu ja nikakvo pismo nisam primio od nikoga ne samo prošle god.već ne znam da sam u zadnjih 5,6,7 god primio neko pismo u vezi tog.navodno je glavnica duga oko 3000 kn.dok je s kamatama to oko 3 put veće,u razgovoru s odvjetničkim društvom su mi samo rekli da je to dug iz 2007 i da je 2011 bilo 2 uplate preko finei da nakon tog fina nije vršila uplate pa su sad poslali ovrhu kod poslodavca.tražio sam da mi dostave papire o dugu i uplatama ali su rekli da mi mogu dostavit samo koliki je iznos..ovo mi je sve malo čudno ne znam što da radim pitao sam da li se mogu nagoditi i platiti glavnicu ali navodno ne mogu moram platit sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pazite sto radite/govorite, da ne bi svojim radnjama priznali postojanje duga i time prekinuli eventualnu zastaru.

 

u svakome kontaktu i razgovoru obavezno napomenite odmah u pocetku da ne znate o cemu se radi posto ste vi vasa dugovanja uvijek redovito podmirivali, i da ne priznajete njihova potrazivanja.

 

mozete reci da vas zanima po kojoj to oni osnovi potrazuju od vas, pa neka vam presliku iste posalju na email...

 

vidite sto vam je poslodavac zamprimio. da li je bila preporucena posiljka i sa originalnom ovrsnom ispravom unutra!?!?

 

hvala na odgvoru..

dali mogu zatražiti od odvjedničkog društva presudu,mislim dali imam pravo na to zatražiti na uvid,mislio sam i od vipa zatraziti ispis uplata od 2007god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

pozdrav evo da se nadovežem nakon poziva prema vipu koji me je uputio odvj.drustvu a oni su me uskratitli za tratene info.vec su mi samo rekli da je dug 7450 kn i da je do sad uplaćeno 2108 neke dvije uplate je bilo 2011 god i zadnja sad u travnju od poslodavca za rješenje su me uputili javnom bilježniku na kraju sam uspio doći do preslika rješenja koje je iz 2006 god.i u kojem stoji dug od 3280 a do sad je uplaćeno 2108.ispada da je ostala razlika sve kamata.jel ima kakvo riješenje za ovo ili da platim i šutim....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav evo da se nadovežem nakon poziva prema vipu koji me je uputio odvj.drustvu a oni su me uskratitli za tratene info.vec su mi samo rekli da je dug 7450 kn i da je do sad uplaćeno 2108 neke dvije uplate je bilo 2011 god i zadnja sad u travnju od poslodavca za rješenje su me uputili javnom bilježniku na kraju sam uspio doći do preslika rješenja koje je iz 2006 god.i u kojem stoji dug od 3280 a do sad je uplaćeno 2108.ispada da je ostala razlika sve kamata.jel ima kakvo riješenje za ovo ili da platim i šutim....

 

zastara za potraživanja određena sudskom odlukom (i javnog bilježnika ) zastarjevaju za 10 godine. rješenje o ovrsi iz 2006. zastara nastupa 2016. potraživanje po navedenoj ovršnoj ispravi je u zastari.

poslodavac plaća zastarjele tražbine. upozori ga da bi mogao tražiti naknadu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Imam pitanje vezano isto uz vip ovrhu. Vip me je blokirao , nisam dobio rijesenje pa se nisam zalio, zvao sam vip, preusmjeravaju na odvjetnika, odvjetnik ne zeli nista reci. Kako se sad zaliti kad mi se vec skidaju novci, zakonski osam dana je proslo jer nikad nisam ni vidio rijesenje. Stvar je u tome da nikad nisam bio pretplatnik vipa???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam pitanje vezano isto uz vip ovrhu. Vip me je blokirao , nisam dobio rijesenje pa se nisam zalio, zvao sam vip, preusmjeravaju na odvjetnika, odvjetnik ne zeli nista reci. Kako se sad zaliti kad mi se vec skidaju novci, zakonski osam dana je proslo jer nikad nisam ni vidio rijesenje. Stvar je u tome da nikad nisam bio pretplatnik vipa???

 

odi u finu i traži od njih rješenje o ovrsi i ostale potrebne podatke. sudu podnesi prijedlog za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti zbog nedostavljanja rješenja. ili neuredne dostave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Kome podnosim zalbu,
neradi se o žalbi,već prijedlogu za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti,koji predajete sudu
na sto da se pozovem?
na neurednu dostavu,vezano za čl.8 st.4.Ovršnog zakona,a imajući u vidu čl.21 st.1.istog zakona to je i više nego jasna povrijeda odredaba čl.5 Zakona o parničnom postupku.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rijesenje o ovrhi je poslano na krivu adresu. Kome podnosim zalbu, javnom biljezniku ili opcinskom sudu i na sto da se pozovem?

 

S tim da morate znati da PRAVA adresa nije nužno ona na kojoj živite, već ona na kojoj ste prijavljeni, pa makar tamo ne živite!

Ako je dostava pokušana na adresu na kojoj ste u trenutku pokušaja dostave bili prijavljeni, dostava je uredna!:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Bio sam kod javnog biljeznika i dostava je s njihove strane odredena kako treba, dva puta i oglasna a postara ni u tragovima, uglavnom zalba za neurednu dostavu otpada. Imam samo rijesenje ali ne i tko i kada je napravio racun. Namjeravam prijaviti sve dorhu i dokazati da ja nisam uzeo pretplatu. Ono sto me muci je kako zaustaviti ovrhu dok dorh ne utvrdi tko ga je napravio jer svaki mjesec mi skidaju s racuna a ne zelim placati ono sto nisam napravio. Molim vas da mi kazete sto i kako da napravim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio sam kod javnog biljeznika i dostava je s njihove strane odredena kako treba, dva puta i oglasna a postara ni u tragovima, .

 

pa normalno je da će javni bilježnik tvrditi da je dostava uredna. dali si živio na toj adresi na koju su kao dostavili rješenje o ovrsi?

zašto od fine ne tražiš papir(rješenje o ovrsi) i nadležnom sudu podneseš prijedlog za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti.

ako sud ukine klauzuli u zakonskom roku (8 dana od primitka rješenja suda) možeš podnijeti prigovor.

ako nisi potpisao ugovor koristi uslugu odvjetnika. košta ali ako dobiješ spor imaš pravo na povrat nužnih troškova (ako ih tražiš).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija