Jump to content

Hrvatske vode, traženje OIB-a pod prijetnjom kazne


gonzo-stari

Preporučene objave

Traže da im dostavim OIB do 2.5.2017.godine u svrhu ažuriranja podataka, te provođenju upravnog postupka, pozivajući se na članak 61, stavak 1, Zakona o općem upravnom postupku te ako im ne dostavim do tada, navode da će me kazniti novčano do 50% prosječne godišnje bruto plaće u RH. Jako me to razljutilo pa me zanima da li je ta prijetnja zakonski potkovana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Traže da im dostavim OIB do 2.5.2017.godine u svrhu ažuriranja podataka, te provođenju upravnog postupka, pozivajući se na članak 61, stavak 1, Zakona o općem upravnom postupku te ako im ne dostavim do tada, navode da će me kazniti novčano do 50% prosječne godišnje bruto plaće u RH. Jako me to razljutilo pa me zanima da li je ta prijetnja zakonski potkovana?

 

uputi ih na poreznu upravu.

čl. 61.st.1 odnosi se na uvid u ispravu a ne na dostavu podataka.

 

(1) Stranka ili druga osoba kod koje se nalazi isprava potrebna kao dokaz u postupku dužna je omogućiti uvid u ispravu na zahtjev službene osobe.

 

pošalji im dopis koji ih obavještava da ćeš biti u zakazano vrijeme u kući i omogućit im uvid u ispravu.

neka se oni izlažu trošku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Traže da im dostavim OIB do 2.5.2017.godine u svrhu ažuriranja podataka, te provođenju upravnog postupka, pozivajući se na članak 61, stavak 1, Zakona o općem upravnom postupku te ako im ne dostavim do tada, navode da će me kazniti novčano do 50% prosječne godišnje bruto plaće u RH. Jako me to razljutilo pa me zanima da li je ta prijetnja zakonski potkovana?

 

Pomoglo bi da opišete o kojem se to točno postupku radi.

 

Ako se primjerice radi postpku naplate vodnog doprinosa za građevinu legaliziranu po posebnom zakonu o legalizaciji, a vi niste upisan kao vlasnik nekretnine (čestice) na kojoj je građevina sagrađena, takav zahtjev bi mogao biti opravdan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomoglo bi da opišete o kojem se to točno postupku radi.

 

Ako se primjerice radi postpku naplate vodnog doprinosa za građevinu legaliziranu po posebnom zakonu o legalizaciji, a vi niste upisan kao vlasnik nekretnine (čestice) na kojoj je građevina sagrađena, takav zahtjev bi mogao biti opravdan.

 

Ne radi se o ničemu navedenom već evo ispod kopirani dopis. Ne bi bio priblem dati OIB, ali kad ti prijeti e onda idemo drugim putem.

vode.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se o ničemu navedenom već evo ispod kopirani dopis. Ne bi bio priblem dati OIB,

 

Prije svega, moj savjet vama bi bio da jednostavno dostavite OIB.

Birajte bitke koje imaju smisla, i koje možete dobiti.

 

 

ali kad ti prijeti e onda idemo drugim putem.

 

Ako se hoćete ipak s rogatima bosti, onda i sami morate biti 'rogata spodoba'. U ovom slučaju to podrazumijeva poznavanje prava, a vi tražite savjet na pravnom forumu.

 

Ali dobro.

 

Prvi uvjet da se idete upuštati u takav sukob je da imate ta sve svoje nekretnine čisto vlasništvo, dakle da nema nelegalno sagrađenih/dograđenih objekata, da sve površine u stvarnosti jesu u skladu sa upisom u katastru i gruntovnici. I da je u gruntovnici upisan OIB uz vaše ime kao upisanog vlasnika.

Ako to nemate, zaboravite inaćenje.

 

Članak 61. koji je citiran treba tumačiti na način da je to sankcija za osobe koje spriječavaju inspektora u obavljanju posla na terenu, ili u slučaju opstrukcije utvrđivanja činjenica u postupku uskraćivanjem podataka.

 

Ali u čl. 58., st. 2. isti zakon kaže da " Nije potrebno dokazivati činjenice o kojima javnopravna tijela vode službenu evidenciju,..."

 

Štoviše, upravo ovih dana se od strane Vlade naglašava da državne i javne institucije više neće moći tražiti od građana dokumente koje izdaju druga javnopravna tijela, nego će ih sami pribavljati.

 

Dakle, ako ste upisani u gruntovnici kao vlasnik, neka izvole od tamo prepisati OIB, a ne neosnovano ustrašivati građane sankcijama.

 

Da želim s njima u sukob, sve bi im ovo sročio u dopis, uz zamolbu da ukoliko mi dalje budu slali sličan dopis da se odgovorna osoba čitko potpiše da točno dam taj podatak novinarima kad budu o tome radili reportažu u nekom tamo 'provjerenom'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prosto i jednostavno.U evidenciji im nedostaje oib i sada ga traže.Vezano za zakon i oib-u koji kaže za je nadležan ZOOUP (vezano za čl.61).

 

možda je vezano za obavijest hrvatskih voda

"...Ovim putem vas u smislu citiranih odredbi obavještavamo da su Hrvatske vode u postupku ustroja novog informacijskog sustava putem kojeg će se izdavati rješenja o obvezi naknade za zaštitu voda te stoga rješenja neće iz tehničkih razloga biti izdana u roku iz Pravilnika."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija