Jump to content

Osobni stecaj


Clock123

Preporučene objave

Zanima me je li mogu zatraziti pokretanje osobnog stecaja ako zivim i radim u inozemstvu?

 

Razlog je nemogucnost postizanja dugotrajnijeg rjesenja s bankama i zelja za postizanjem zakonskog aranzmana putem koga mogu redovito uplacivati svoje dugove bez konstantnog natezanja s bankama.

Imam i nekretninu no za nju placam kredit te je pod hipotekom te ne znam je li se to smatra posjedovanjem nekretnine.

Zelim vracati dugove no banke nisu fleksibilne i ne zele pomoci u reprogramiranju jer ne zivim u RH iako sam drzavljanin RH.

 

Zahvaljujem na pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete zatražiti pokretanje tog postupka na propisanom obrascu sa stranice FINA-e i uz popis imovine i obveza, također na obrascu. Međutim, pošto Zakon o osobnom stečaju potrošača ne sadrži odredbe o zastupanju, mislim da biste trebali osobno dolaziti na sastanak sa vjerovnicima u FINI i kasnije na sud ukoliko ne uspije izvansudski sporazum s vjerovnicima. Dakle, u daljnjem tijeku postupka biste trebali osobno sudjelovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija