Jump to content

Ovrha i zastara


zaglibio

Preporučene objave

nema zastare.

 

jer je prijedlog za ovrhu predan unutar tih 12 mjeseci!!!

 

pormirite svoje dugovanje cim prije da bi smanjili smanjili eventualne buduce troskove i kamate!

 

Ajmo ispocetka.

Racun je iz 11.mjeseca 2013.,prijedlog za ovrhu 31.03.2014.,a rjesenje o ovrsi 10.04.2017. To je proslo 3 pune godine.

 

Zar racuni za kucanstvo ne zastarjevaju za 12 mjeseci???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi logican odgovor.

Prijedlog za ovrhu je unutar 12 mjeseci,ali da li je prijedlog za ovrhu prekinuo zastaru? Mislim da nije. Tko prekida zastaru?

 

Isti taj prijedlog je stajao kod JB punih tri godine da bi on sada izdao rjesenje o ovrsi.

1. Da sam i platio taj racun, a sigurno jesam gdje da ja sad uplatnicu nadjem nakon toliko vremena?

 

2. Da je i prijedlog za ovrhu od odvjetnickog ureda prekinuo zastaru, ona tece ispocetka. Znaci opet je za 12 mjeseci zastara ili nije?

 

3. Na ovo rjesenje o ovrsi imam pravo prigovora u roku 8 dana. Znaci rjesenje nije pravomocno.

 

4. Zna li itko odgovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi logican odgovor.

Prijedlog za ovrhu je unutar 12 mjeseci,ali da li je prijedlog za ovrprekida zastaru?

 

4. Zna li itko odgovor?

da. ako je prijedlog za ovrhu podnešenu unutar 12 mjeseci od dospjeće računa zastara se prekida . koliko javni bilježnik drži predmet u ladic nije bitno.

 

dosjeće računa za 11.mj. 2013. je u 12mj. 2013. (predpostavljam 15.12.2013.).

javni bilježnik je u roku od 5 mjeseci primio prijedlog za ovrhu (koji prekida zastaru).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da je i prijedlog za ovrhu od odvjetnickog ureda prekinuo zastaru, ona tece ispocetka. Znaci opet je za 12 mjeseci zastara ili nije?
nerazumijete,od dana kad je račun dospjeo na naplatu vjerovnik je imao godinu dana da pokrene postupak u svrhu naplate,no nakon što se donese rješenje o ovrsi,odnosno kad isto postane pravomoćno,nema više jednogodišnjeg ,već vrijedi novi zastarni rok od 10 godina,osnovom čl.233.ZOO.
Na ovo rjesenje o ovrsi imam pravo prigovora u roku 8 dana. Znaci rjesenje nije pravomocno.
naravno,nije pravomoćno.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovnik je u roku par mjesecu putem Odvjetnickog ureda predlozio JB da napravi rjesenje o ovrsi. JB to nije napravio u roku 12 mjeseci nego je stajalo kod njega u ladici 3 g. I sad je nakon 3 g.izdao rjesenje o ovrsi.

 

Prijedlog za ovrhu ne prekida zastaru nego samo rjesenje o ovrsi i sudski postupak ili nisam u pravu??

 

Tako je mogao predmet stajat kod JB 30 godina..pa ne mogu ja 31 g cuvat uplatnice za kucanstvo.

 

A clanak 245 ZOO.?

Ako je i prijedlog za ovrhu prekinuo zastaru ona tece iznova.

 

Znaci opet je u roku 12 mjeseci nastupila zastata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A clanak 245 ZOO.?Ako je i prijedlog za ovrhu prekinuo zastaru ona tece iznova.
vidi stav 3 istog članka
Prijedlog za ovrhu ne prekida zastaru nego samo rjesenje o ovrsi i sudski postupak
prekida je vjerovnikova poduzeta radnja pred nadležnim organom,a ne radnja koju će poduzeti isti organ.
Znaci opet je u roku 12 mjeseci nastupila zastata.
već vam je rečeno ako tražbina bude utvrđena pred nadležnim organom da vrijedi zastarni rok iz čl.233 ZOO.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija