Jump to content

katastar,ZK,vlasništvo


crny46

Preporučene objave

Poštovani legalisti!

Imam problem kao i oko 2 milijuna državljana lipe naše.

Suvlasnik sam 20ak poljoprivrednih parcela u vlasništvi 1/3 do 1/50...sve parcele su malene površine. U ZK na sudu sam vlasnik čak i 1/200...i to na zemlji koja nikada nije bila naša....dakle teška mišana salata...

Zakon o polj.zemljištu brani usitnjavanje parcela.

Stvarnost ,u stanju-naravi,je takva da svi znamo čije je što,bilo u komadu ili da je parcela podiljena. I tu spora nema.

e sad...hm...kako sav taj kupus svest na točno stanje,kako stvarno vlasništvo svesti da odgovara i na katastru i ZK odgovara stvarnom stanju vlasništva????? rješavati komad po komad bi bilo abnormalno skupo,a pogotovu na (bez)vrijednost zemljišta!

vlasnici su sad i 6. generacija početnih vlasnika....razasuti diljem planete Zemlje....a novim naraštajem,diobom po nasljeđu-doćemo brzo do vlasništva 1/1000 i to na zemljištu-parcelama koje nisu naše,a drugi na našima-iako i ne znamo di je to!???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, jedino rješenje koje ja znam je jedno-po-jedno, osim ako u tom kraju ne idu uskoro nove izmjere, tj. skupni zk-ispravni postupci, u kojima se onda knjižno stanje ispravlja za čitavu katastarsku općinu. Pojedinačni zk-ispravni postupci su skupi, ali jeftinije su tužbe za utvrđenje prava vlasništva koje bi pravi vlasnik tih parcela morao podnijeti protiv svih Vas 199 (u jednom od slučajeva), ali to je na njegovoj inicijativi. Ja razumijem Vašu brigu s obzirom na najavljeni porez na imovinu, ne želite plaćati za nešto što u stvarnosti nije Vaše, međutim, to će ovisiti o Vašoj inicijativi i inicijativi stvarnog vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, jedino rješenje koje ja znam je jedno-po-jedno, osim ako u tom kraju ne idu uskoro nove izmjere, tj. skupni zk-ispravni postupci, u kojima se onda knjižno stanje ispravlja za čitavu katastarsku općinu. Pojedinačni zk-ispravni postupci su skupi, ali jeftinije su tužbe za utvrđenje prava vlasništva koje bi pravi vlasnik tih parcela morao podnijeti protiv svih Vas 199 (u jednom od slučajeva), ali to je na njegovoj inicijativi. Ja razumijem Vašu brigu s obzirom na najavljeni porez na imovinu, ne želite plaćati za nešto što u stvarnosti nije Vaše, međutim, to će ovisiti o Vašoj inicijativi i inicijativi stvarnog vlasnika.

 

Draga Ruby ! Nije bed u porezu ni ovome ni onome....jednostavno se radi o tome da više ni mi stariji/50-70 godina ;-)) ne znamo točno za međe,a ovi naši mlađi i ne znaju di je koji komadić zemlje....jednostavno bi to tribalo rješiti i svesti na stanje zaduženje=imanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija