Jump to content

Povreda tijeka sudskog postupka


PapaRatzz

Preporučene objave

Protiv mene je pokrenut postupak čl 139.2 hrvatskog kaznenog zakona. Nadalje sud je naložio psihijatrijsko vještačenje kojem ce se mene podvrgnuti u roku 30 dana.

Dakle, 11.3 nakon što sam prijavio osobu A za verbalnu prijetnju te konzumaciju lakih opojnih droga isti dan je na temelju njezine izjave na informativnom razgovoru zaključeno da sam prijetio dvoje ljudi preko mobitela.

Da li je u postupku koji je pokrenut na moje ime protiv osobe A bilo zakonski moguće u trenutku privođenja da osoba na regularan način zadovolji uvjete da pokrene policijski postupak protiv mene iako je u tom trenutku bila zakonski terećena...

Nadalje, nakon izjave iste osobe da sam psihijatrijski liječena osoba, dakle, radilo se o pokušaju suicida prije sedam godina, sud je naložio i psihijatrijsko vještačenje.

U Hrvatskom zakonu o kaznenom postupku čl.10 par.2 stoji da se sudske odluke ne smiju temeljiti na dokazima koji su pribavljeni povredom prava na ugled i čast. Da li je to relevantno za moj slučaj, te koje su moje mogućnosti u svezi pokretanja psih. vještačenja, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Hrvatskom zakonu o kaznenom postupku čl.10 par.2 stoji da se sudske odluke ne smiju temeljiti na dokazima koji su pribavljeni povredom prava na ugled i čast. Da li je to relevantno za moj slučaj, te koje su moje mogućnosti u svezi pokretanja psih. vještačenja, hvala

 

Ovo što ste citirala je točno, ali nema primjene na vaš slučaj.

 

Glede vaše prijave protiv druge osobe i obrade iste, nema zakonskih uvjeta ili pretpostavki koje uvjetuju pokretanje postupka odnosno obrade osobe koja je prijavila osobu koju se obrađuje u ovom prvom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što ste citirala je točno, ali nema primjene na vaš slučaj.

 

Glede vaše prijave protiv druge osobe i obrade iste, nema zakonskih uvjeta ili pretpostavki koje uvjetuju pokretanje postupka odnosno obrade osobe koja je prijavila osobu koju se obrađuje u ovom prvom postupku.

 

"Citirao". Izgleda da ste krivo protumačili moj tekst. Moje pitanje je bilo da li nakon što sam ja podnio prijavu te nakon što je policija osobu A odvela na informativni razgovor, je li osoba A u tom trenutku zakonski bila u mogućnosti mene teretiti u vezi nečega šta nije izričito vezano uz njezin slučaj.

U zakonu o policijskom postupku to ne stoji izričito ali jedan od četiri paragrafa nalaže prikupljanje podataka od osobe koja je privedena na informativni razgovor u vezi njezinog mogućeg kaznenog dijela. Ne tumači u kolikoj je mjeri osoba u tom trenutku zakonski zakinuta te da li je zakinuta za način komunikacije te davanja određenih informacija koje nisu vezane uz njezin postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija